Znáte recept na Tiramisu a jiné nepečené moučníky?

sisidani
7. zář 2007

Zdravím všechny snažilky, nesnažilky,mamči i nemamči 🙂 , no zkrátka všechny něžné pohlaví. Móóóc prosím o recept na výborné tiramisu, snad mi někdo poradí 🙂 . Já mám pouze jeden recept a ráda bych vyzkoušela jiný.
TIRAMISU
1 pomazánkové máslo
1 šlehačka
10dkg mletého cukru
piškoty(cukrářské)
1 silné velké kafe
rum dle chuti
Do ušlehané šlehačky zamícháme pomazánkové máslo a cukr. Piškoty namáčíme do kafe s rumem a vyložíme jimi formu, potřeme krémem a střídáme vrstvy. Dáme ztuhnout do ledničky, nejlépe do druhého dne.

radka123
27. zář 2008

filipa - tenhle recept je úžasný, moje mamka ho dělala celá léta, vždycky to bylo moc dobré a příjemné osvěžení v létě. tento recept doporučuju. moc dobrý to bylo z letních jablek. v létě nám tento dort lezl i ušima a nikdy se nepřejedl.

certica
28. zář 2008

filipa, ja som robila dnes tu tortu, len som trosku zaexperimentovala a k tym jablkam som pridala este struhany kokos (myslim, ze aj mlete orechy by boli super namiesto kokosu), na tu jablk. plnku som hodila este uvareny BB puding a piskoty pokvapkala rumom, navrch cokolad. poleva.
je to tiez fajn 😉

betka1
29. zář 2008

tiramisu mam velmi rada, ale nepozdavaju sa mi tie surove vajicka v nom. Nemate niektora recept aj bez surovych vajicok?

s.arik
29. zář 2008

několik receptů bez vajec.......o stránku vzad!!! a výborné, ten z tvarohu znám už z dětství.

filipa
30. zář 2008

certica, ale malemu to s tym rumom nedavas?? alebo, co sa zamladi naucis... 🙂 🙂

chechta
12. kvě 2009

Ahojte lidičky,
mám dotaz jsem chtěla dneska udělat po dlouhé dbě jeden nepečený moučník, ale bohužl jsem zjistila, že se tám dávají syrová vejce 😠 mělo to být i pro mě( jsem těhu) a malej taky možná ochutná když uvidíme jak se tím cpeme je mu 20 měsíců. Chtěla bch poradit jestli se něco pokazí když tam vejce nedám a nebo jak je před tím tepelně upravit, aby splňovali to co splňovat mají pro daný recept a zároveň nebyli syrové diky moc za radu a přikládám i recept 😉

Čokoládový dort á la Malakov

Ingredience:
4 dl vody
balíček kakaa
250g másla
2 žloutky
vanilkový cukr
2 balíčky piškotů
rum

Postup:
Svaříme vodu z kakaem na hustou kaši. Změklé máslo 2 žloutky a vanilkový cukr utřeme a smícháme s kakaovou kaší. Zakápneme rumem. Dortovou formu vyložíme mikrotenem nebo alobalem. Nasypeme do ní piškoty a zalijeme kakaovým krémem. Necháme uležet v ledničce – nejlépe do druhého dne. Zdobíme šlehačkou.

zdenallicka
13. kvě 2009

DObry recept na dortik..🙂

ZAkysana smetana (light klidne), tvaroh (odtucneny), bily jogurt (maly, husty), vanilkovy nebo skoricovy cukr, piskoty (detske nebo cukrarske), kava rozpustna, cukr, citronova stava, popr. i kura, ovoce (kdo chce), zelatinovy ztuzovac Oetker (stoji asi 17,- a je na nem nejaky rybizovy dortik, svetle modry obal), rum.

Mnozstvi neudavam, pac pokazde mam doma jine mnozstvi, ale to si jiste uzpusobite..

Smicham smetanu, jogurt a tvaroh s cukrem (podle chuti), citr. stavou a kurou a vmicham do nich ztuzovac (priprava na obale).
Mam keramickou misu, kterou vylozim piskoty namocenymi v kave s rumem az po okraj (kolegyne delal i v ovocne stave z kompotu a tez dobre). Piskoty tam krasne drzi. Dam vrstvu hmoty, piskoty v kave, zase hmotu a koncim VZDY piskoty!!!!
POkud to delate s ovocem, bud ho vmichate na kosticky nakrajene hned do hmoty nebo ho davate takto: piskoty, hmota, ovoce, hmota, piskoty..

Dam to pres noc do lednice (ale stacilo by i par hodin) a rano to normalne vyklopim na talir.. Krasne se to vyklopi..🙂 Krajim na klinky. Zkousela jsem i na plechu (prutvanek) a krajela na kostky..

Mnamoza... 😵 😵 😵

basado
14. kvě 2009

vedel by mi niekto poradit ako sa robí nepečeny kremeš z maríma keksov?
dakujem 😵

basado
14. kvě 2009

už som to našla tu je 😀
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7727

netmona
17. kvě 2009

basado,,,dik za link 🙂 ,,,a ešte niečo čo nepriberim veľa 😀

basado
17. kvě 2009

aha tak sory 😅

magdablaschova
22. kvě 2009

TIRAMISU Z POMAZÁNKOVÉHO MÁSLA:
...........................................................

2 pomazánková másla
2 smetany ke šlehání
200g cukru - vyšleháme v kašovitou hmotu

Na dno formy klademe cukrářské (nebo dětské) piškoty,máčené v silné rozpustné kávě,můžeme přidat trochu Rumu.
Na piškoty roztíráme vrstvu kašovité hmoty,potom zas piškoty,pak hmotu...atd.,končíme vrstvou hmoty.
Dáme odležet min. na 24 hodin do chladničky, podáváme sypané kakaem! 😝 🙂

garyna
28. kvě 2009

Taky dobré Tiramisu (a bez vajec)
cereálie Nestlé Fitness natural
ovoce dle vlastního výběru
3 kelímky nízkotučného tvarohu s mlíkem (nebo jogurtu)
kakao nebo instantní káva, záleží na každém
Do misky dáváme vždycky polovinu z připravených
ingrediencí. Na dno položíme vrstvu cereálií,
dále ovoce a vrstvu smetany smíchané s kakaem
nebo instantní kávou. Vrstvy zopakujeme.
Nakonec posypeme kakaem nebo tou kávou
a ozdobíme ještě ovocem. Přikryjeme alobalem a necháme
přes noc v lednici.

titkovamiriam
28. kvě 2009

http://www.maggi.sk/Recepty/Recept/r701-Kavove-...

a su tam dalsie no toto som robila a je vyborne

edusik
5. čer 2009

Baby to kto Vas tak skaredo oklamal ked vsetky tie nezmyselne recepty nazval Tiramisu? Zila som v Taliansku a nas vrchny kuchar Gianni by Vas zavesil do prievanu uz len za to ze sa tam pchaju piskoty a nie to este hluposti ako cerealie alebo pomazankove maslo 😝 Nie vsetko kde je cesto namocene v kave je TIRAMISU 😀

jona74
19. čer 2009

len som sem mrkla ale suhlasim s tebou edusik to su len akesi napodobeniny tiramisu a vsetky tie nahrady za mascarpone su nezmyselne 😨 priznam sa aj ja som sa dala raz presvecit aby som tam dala lucinu a to okolo tiramisu ani nepachlo .ktora ste uz jedli prave tiramisu tak zistite ze ta chut je ina 😉 fakt sa neoplati kupovat lacnejsie nahrady lebo sa to mina chuti ale da sa zohnat mascarpone v jednom velkom komplexe 500g za super cenu len to tu nemozem pisat presne kde.naozaj to vyskusajte lebo ked to nie je su mascarpone tak to nie je tiramisu 😉

zdenallicka
19. čer 2009

edusik, jona..Kliiid..🙂

Je to o neznalosti a o tom, ze proste lidi odjakziva nahrazovali (a budou nahrazovat) jednu surovinu jinou surovinou... Ja typicky italske tiramisu jeste nejedla, ale rada si ho nekde dam..🙂 CO vyrabim ja (a popis je o neco vys), nazyvam dortikem... Je s piskoty, smetanou, tvarohem... Nazvat ho tiramisem je nemistne, ale je moc dobry..😀

Takze Tiramisu zdar a dortikum, co je lidi nazyvaji Tiramisem, taky!!! 😀

jona74
19. čer 2009

musim uznat zdenallicka ze ten tvoj dortik urcite vyskusam vyzera to fakt dobre 😵 a nechcela som nikoho urazit ja viem ze kazdy skusa a je to normalne ,len sme debatili je to iba nazor nechceli sme nikoho urazit ved kazdemu chuti nieco ine 😉 takue zdenallicka napisem ako to chutilo 🙂

zdenallicka
19. čer 2009

JOna, diky.. Pak se ozvi, jak ti to chutnalo... 🙂 Zkouslea jsem to delat i s kakaem a skorici - moc dobre... 🙂

Dala jsem piskoty, smetanovou hmotu, poprasila kakem se skorici, zase piskoty, zase hmotu, zase kakao se skorici atd.. Moc dobre... 😵

zdenallicka
19. čer 2009

jona a vim, ze jste nechtely nikoho urazit, ze o tohle vam neslo...🙂

tretulka
3. črc 2009

ahojte, pridam aj ja jeden recept na Tiramisu, je vynikajuci

Tiramisu
Na sirup potrebujeme
3 dcl Nescafe Clasic
20 dkg práškového cukru
1 dcl rumu

Na krém potrebujeme
4 vajcia
15 dkg práškového cukru
1 vanilínový cukor
2 Bánovecké nátierky
2 šľahačky
1/2 balíčka želatiny

Ďalej potrebujeme
2 veľké balenia piškót a kakao

Postup
Do misky nalejeme horúcu kávu, pridame cukor a rum. Necháme chladnúť, zatiať vypracujeme krém. 4 valcia a cukor vyšľaháme do penista. Pridáme vanilínový cukor a Bánovecké nátierky. Vymiešame do jemného krému. Do 1,5 dcl studenej vody dáme napučať na 5 minút 1/2 balíčka želatíny. Vyšľaháme šľahačky a jemne vmiešame do krému. Napučanú želatinu zohrejeme vo vodnom kupeli a vmiešame do krému. Teraz na hlboký plech na husto kladieme piškóty namočené v sirupe. Vrstvu prelejeme krémom a pokrečujeme ďaľšou vrstvou. Pokračujeme až kym nenaplníme plech. Končíme vrstvou krému. Na koniec bohato posypeme kakaom a dáme stuhnúť do chladničky.

tretulka
3. črc 2009

piskoty najleosie opavia, nerozmocia sa tak rychlo a kavu nezalievat vriacou vodou, lebo zhorkne 🙂 , ale to asi viete

jozkasisi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kaciska
25. zář 2009

náhodou s pomazánkovým máslem je to super.... 😉

henikav1
26. zář 2009

original tiramisu sa ale nikdy nerobi s tvarohom, ani maslom, ale z mascarpone. Nema to mat kyslastu chut od tvarohu, jogurtu a neviem coho vsetkeho este. Ved mascarpone ked ochutnate, je uplne neutralna chut, nieco ako velmi husta smotana s konzistenciou masla.
Netvrdim, ze vsetky tieto tvarohove nepecene zakusky nie su dobre, naopak su fajnove, len chcem podotknut, ze s tiramisu to nema nic spolocne
takisto sa ma pouzit amaretto a nie rum, hoci s rumom je to dobre tiez
Len je mi to trosku smiesne, ze kazdu jednu surovinu nahradime inou a nazveme si to akoby to bol povodny recept, hoci na konci je z toho nieco uplne ine

kaciska
26. zář 2009

henikav-to máš pravdu ale nikdo tu neřiká,že se pravé tiramisu dělá z pom.másla z tvarohu a tak,...ale jen řikají svůj názor že i bez "origo mascarpone"to je chutné..... 😉 mě to chutná se vším....

maggie2
21. dub 2011

Ahojte potrebovala by som poradiť:

veľmi sa totiž obávam surových vajec a rizika salmonely & Co.

Je teda možné urobiť tiramisu len z prísad: piškóty, šľahačka, mascarpone, amaretto a nescafé? Ako to potom chutí? V pohode, alebo tie vajcia tam budú chýbať?

maggie2
21. dub 2011

Poradí teda niekto? Viď hore predchádzajúci príspevok

titkovamiriam
21. dub 2011

ja robím len s vajíčkami 🙂

maggie2
21. dub 2011

@titkovamiriam To mi je jasné, ale taká rada mi veľmi nepomôže 😉