2,5 leté dítě může do MŠ neomezeně, o rodičák nepřijdu?

7959
7. led 2013

Ahoj holky. Mám dítě, krerému budou v březnu 3 roky. Ředitelka mi jej vezme do Mš třeba hned, mám si lae prý zjistit jak je to s RP. Volala jsem u nás na sociálu a asi jsem mimo já, nebo ta paní? Řeklimi, že může neomezeně, každý den. A já o nic nepříjdu. Přitm jsem si neměnila Rp.
Tak jak to tedy je?. Víte někdo něco?

lenerka
7. led 2013

Ahoj

já jsem měla nastoupit v říjnu do práce
a šla jsem se zeptat na úřad práce, jak to tedy bude s vyplácením
a paní mě řekla,že si klído můžu vydělávat miliony, že jim to nevadí 😀
ale že dceru nesmím dát do státní školky ani do žádné soukromé
mám prý dceru dát babičkám tetám.....atd
jinak bych o dávky přišla

jmisa
7. led 2013

Myslím, že tady je to řečeno jednoznačně.
Pokud rodiči vznikl nárok na rodičovský příspěvek před 1. lednem 2012:
může se rozhodnout, jestli bude čerpat příspěvek postaru nebo podle nové právní úpravy od 1. ledna 2012
obecně však bude platit podmínka, že pokud rodič setrvá ve variantě pobírání rodičovského příspěvku podle staré právní úpravy k 31.12.2011, bude platit pro něj tato úprava jako celek, tedy i se sledováním omezené docházky dítěte do předškolního zařízení po celou dobu pobírání rodičovského příspěvku
Pokud však rodič přejde na novou právní úpravu platnou od 1. ledna 2012, bude se na něho vztahovat mj. ustanovení o nesledování návštěvy předškolního zařízení u dětí starších 2 let věku. O tuto změnu rodičovského příspěvku podle nové právní úpravy musí rodič písemně požádat.
možnost výběru délky čerpání rodičovského příspěvku je zachována i při plynulém navázání rodičovské dovolené s dalším potomkem

adelkav
7. led 2013

Ahoj, já se na to ptala u nás na sociálce, mám také starou variantu rodičáku a bylo mi řečeno, že od dvou let ho můžu dávat do školky neomezeně. Do dvou let asi jen 4x v měsíci. Do dvou let se musí nosit na sociálku každý měsíc potvrzení o tom, kolik dní prcek ve školce strávil.

alunka001
8. led 2013

Od 1.1.2013 není potřeba u dítěte staršího dvou let nosit na sociálku papír a dokládat kolik dní bylo dítko ve školce. Je to již neomezeně i pro starou variantu 🙂

martasek
8. led 2013

Ahoj, přesně tohle teď řeším taky, malá má 2r a 9m, včera jsem volala na sociálku a od 1.12.2012 platí novela zákona, děti od 2 let už můžou být ve školce neomezeně, aniž přijdu o RP 😉

akdar1
8. led 2013

Pokud dítě nastoupí do MŠ, rodičovský příspěvek odpadá..., sežene-li se hlídání soukromé, zůstává!!! Lze přejít na novou smlouvu, ale s výrazně nižší závěrečnou částkou! Tu však lze vybrat předčasně..., ale mně se to stejně nevyplatí ☹

luciina
4. únor 2013

Takze, opet neni zadna 100% a jasna odpoved. Ani socialky nejsou zajedno. V jeslich to take nevedi jelikoz kazda maminka prijde s jinou info ze socialky.

vendullka
4. únor 2013

U nás na školce je toto:
Dnem 1.12.2012 vešel v platnost zákon č. 331/2012 Sb., kterým se kromě jiných zákonů mění i zákon č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, ve znění pozdějších předpisů.Změnou zákona je upravena docházka dětí do předškolních zařízení.. Od 1.12.2012 se sleduje docházka do předškolního zařízení pouze u dětí mladší dvou let. U dětí starší dvou let se docházka nesleduje, tzn., že všechny děti starší dvou let lze umístit do předškolního zařízení bez časového omezení. Z tohoto důvodu se již nebudou vydávat potvrzení o docházce dítěte do MŠ za období 12/2012 a dále.

klaraalucka
4. únor 2013

Na sociálce jsem byla zrovna dnes, jelikož jsme byli pro přihlášku do MŠ. Paní mi vystavila i písemně, že dcerka může nastoupit od září do školky, aniž bych já přišla o RP, protože u dětí od 2 let výše se školičková docházka nesleduje, je to platné od 1.1.2013. Takže nemusím přecházet ani na variantu která byla platná od ledna 2012, ale mít dítě neomezeně ve školce a jít do práce a peníze tak brát až do jejich 4 let.

vycu
7. únor 2013

Je jasna, od 2 let se docházka nesleduje. Platí to od 1.12.2012, stalo se tak novelou z. o státní sociální podpoře. Je to i na stránkach MPSV.