2. dítě 2 roky po prvním. Budu mít nárok na 220 000 Kč?

adusmamus
14. pro 2013

Je mozne si zvolit rodicak na 2 roky mesicni castka by byla zhruba 9100kc... (chtela bych do 2let syna porodit dalsi dite) a penize chci vycerpat (220 000kc) a pak budu mit narok opet na 220 000kc na druhe dite nebo jak to je?Chci aby vyrustaly spolu ne kazde dite samo...

pidisek
15. pro 2013

@dasenka25 presne 🙂 diky...

zunem
15. pro 2013

@dasenka25 Naprosto s tebou souhlasím. Pracovala jsem brigádně už při střední, takže myslím, že jsem za 15 let odvedla tomuhle státu dost peněz. Nemyslím, že bych měla nějaký malý plat a když vidím KOLIK odvedu státu ročně a spořit si z toho jen polovinu, tak se budu mít několikrát lépe.
Pokud na něco mám nárok, tak bych byla blbá kdybych si to nespočítala, žijí tu s námi daleko horší existence, než je holka, která po škole otěhotní, hold si to odpracuje po rodičáku.
Nemluvě o tom, že taky čekám dvojčata jako někdo výše, nárok mám úplně stejný jako ostatní matky, ale přitom kupuju všechno hned 2x... mít dvě po sobě tak čerpám 2 x220tis.
Nemám ráda řeči jak je to jinde a tam je líp a tam je hůř, žiju tady a tady jsou tyhle pravidla. Na to aby žena šla po 6ti týdnech hned do práce to tu není zavedeno, neexistuje snad nic kam dítě mohla dát, takže mi příjde naprosto zbytečné srovnávat USA a ČR

berenika39
15. pro 2013

@pidisek je neděle, adventní, nebudu se dohadovat. není to ani předmětem diskuse.
ok, máš pravdu. svou. neberu ti ji.

lostakova
15. pro 2013

@pidisek Myslím, že @berenika39 chtěla jen říct, že když chce mít žena dítě, musí počítat s tím, že ho musí zabezpečit. To je celé, nic o tom, že právo na dítě nemá apod. 😉 Z čeho soudíš, že ona měla vše bez problémů? Z toho, že má jiný názor?

pidisek
15. pro 2013

@berenika39 ano.....jen je mi smutno ze nekdo je schopen takto soudit ... Hezký advent....

berenika39
15. pro 2013

@lostakova děkuju, já bych to pro tentokrát opravdu nechala, protože tohle je ožehavé téma a není jednoduché. určitě to každý vidí jinak a každý má právo na svůj názor. díky za zastání. jdu hlídat štrůd v troubě🙂, nebo ho kvůli koňovi spálím. 😀

pidisek
15. pro 2013

@lostakova nebudeme se tu dohadovat, je opravdu advent - ja jen nechápu jak lze soudit matky které mají deti ve vyšším veku nebo poté co je opustí chlap..takto to bohužel vyznělo.. Me to vadí proto jsem se ohradila, myslim ze takto muže mluvit jen ten kdo ma vse v pohode a nechape.. Chápu ze to nemůže pochopit kdyz to nezažil.. Ale prosím ne soudit....Tot vse