2. dítě před koncem RD. Mám si nechat rodičák zvýšit?

rorryandrejka
20. únor 2012

ahoj maminky!chtěla sem se zeptat-už jedno miminko mám(5měsíců)s partnerem bychom chtěli co nejdříve druhé miminko.RDmam do srpna roku 2014 a zajímalo by mě kdybych například otěhotněla v lednu 2013tak si mám nechat RD zvýšít abych jí co nejdříve vybrala a pak šla zase na PPM?Nebo jak?moc se v tom nevyznám 😒 .děkuji za odpovědi.

milena84
4. únor 2013

Ja ted cekam druhe ditko na rodicak jsem nastupovala za stare varianty, ve tretim mesici tehotenstvi jsem si zasla na socialku zvysit príspevek ze 7500kc na tech 11.500. jelikoz bych nevycerpala tu castku ktera mi byla pridelena z duvodu toho ze jsem si brala variantu na tri roky tak mam pravo znovu na cerpani materske a to do tri let veku starsiho se musi narodit ditko druhe coz se u nas povedlo a narodi se sourozenec kdyz Stepanovi bude 2,5roku a tim padem jsem si sla zvysit ten prispevek na Stepana jelikoz bych jim tam nechala pomernou cast penez (kterou bych nevycerpala) a proc bych to delala.Nas taky sklubou kde muzou,takze jiste ,idyz otehotnis preckas krizove obdobi zajdes na socialku zvednes si prispevek a pak budes pokracovat uplne stejne s nastupen na materskou jako u ditka prvniho. Snad jsem to napsala srozumitelne 😉

blahova_andrea
4. únor 2013

ano, jak píšeš

monivo
4. únor 2013

Ano, jak píšeš. Aby jsi vyčerpala vše, na co máš nárok, tak si to musím rozpočítat. Až budeš těhotná a budeš vědět nástup na MD s druhým dítětem, tak teprve pak si spočítej, kolik ti již vyplatili, kolik zbývá vyplatit a zažádat si o příslušnou částku na měsíc, aby jsi vše vyčerpala. Já to taky tak udělala. Ale já v té době byla na RD po starém způsobu. Tak jsem loni přešla na nový systém a zažádala jsem si o částku 11.500Kč, takže jsem pak nepřišla o téměř nic (kdybych to neudělala, přišla bych díky tomu, že jsem šla na MD s druhým dítětem, o dost peněz).

suzsssie
4. únor 2013

Holky, a když automaticky spadám do té 4leté varianty, tak s tím asi nejde nic dělat, že? Zbytek mateřské propadne..