9.7. skončila RD, příspěvek jsem dostala za celý měsíc

ewulin
16. srp 2012

Ahoj holky,ráda bych se zeptala jestli náhodou některá nevíte jak to je...byla jsem na rodičovském do 9.7.(dvouletá varianta) od 10.7. jsem nastoupila na nemocenskou(jsem podruhé těhotná,v zaměstnaneckém poměru),teď v srpnu mi přišla nemocenská z práce a zároveň rodičovský příspěvek(v celé výši tj. 11400).Myslíte,že je to tak správně?volala jsem na úp a paní mi řekla,že ano,že rodičovský příspěvek je dávka měsíční ne denní,tudíž mám za červenec na ní nárok...ale stejně jsem z toho taková nesvá-nerada bych aby to po mně třeba za půl roku někdo chtěl vrátit. 😒 😖

jaru30
16. srp 2012

Tak přesně tohle jsem před pár dny řešila taky. Mě rodičák končil 4.6. a přišel mi normálně za celej červen. Celých 11.400,- Volala jsem taky na ÚP, že se spletli...a pani říkala, že tak je to v pořádku 🙂

ewulin
autor
16. srp 2012

Tak mám být klidná?Mně se totiž nechce nějak věřit tomu, že v našem státě je to tak,že vlastně dostanu dvě dávky🙂

j.a.n.i
16. srp 2012

@ewulin Ano, je to tak, ono pokud bys při rodičáku chodila do práce a onemocněla, tak můžeš pobírat jak rodičák tak nemocenskou klidně několik měsíců, to se vzájemně nevylučuje.

ewulin
autor
16. srp 2012

No tak hurááá 😀 ,děkuji moc,byla tady kamarádka,která přešla z rodičáku na MD a teď po í ten rodičák chtějí za ten jeden měsíc vrátit,tak mně polekala.

j.a.n.i
17. srp 2012

@ewulin Jo, to je něco jiného, rodičák a MD je speciální případ, který najednou brát nelze.

ewulin
autor
17. srp 2012

JJ,děkuju moc-dneska mi volala paní z úp,tak to mám potvrzeno,hned jsem se zeptala na MD a je to tak🙂

jajik25
14. říj 2012

Holky a nevíte jestli se to vztahuje i na rodičák v délce 3 let?Syn bude mít tři 14 listopadu a vracím se zpátky do práce.Jak to budu mít s rodičákem za měsíc listopad?Díky

zuzik24
14. říj 2012

@jajik25 Podle mě je to stejný případ, aspoň, když to beru podle sebe. Mně rodičák končil 20.dubna a v květnu mi přišel celý příspěvek 7600Kč 🙂

j.a.n.i
14. říj 2012

@jajik25 Platí to pro všechny rodičáky postaru.

ruda
15. říj 2012

tak to je milí zpráva.. a musím někde hlásit, že mi končí nebo prostě jak bude mít malý 3 roky, tak mi pak sami přestanou příspěvek posílat? v práci jsem od jeho 1,5 roku...díky

j.a.n.i
15. říj 2012

@ruda Nic hlásit nemusíš a sám skončí... hlásit bys musela pouze pokud by se dříve povedlo druhé a nastupovala bys na další PPM.

jajik25
5. lis 2012

@j.a.n.i už sem zjistila že rodičák nekrátí ale ještě se chci zeptat jak je to se školkou,syn bude mít 14 listopadu 3,následující den nastupuje na stálo do školky,nemá návštěva školky vliv na ten nekrácený rodičák za listopad?Díky

j.a.n.i
5. lis 2012

@jajik25 Ne, nemá, protože docházka se sleduje pouze do 3 let.

rena1410
12. lis 2012

Holky, me skončil rodičák 16.října. Teď čekám na ten za říjen a zatím nic. Už jsem z toho nervozní. Sice chodím do práce, ale nastoupila jsem 22.října, takže ještě nemám výplatu a bude malá. Vyplácí tuto poslední dávku rodičáku později nebo by to mělo chodit okolo 10 v měsíci ?