Chodíte do práce na rodičovské?

kaata22
26. čer 2012

Zdravím, od roka věku svého syna chodím na částečný úvazek do práce. Mám babičky, které hlídají. Robin si na to odmala zvykal. Postupně jsem úvazek navýšila na 0,5.. Až nyní začínají být problémy (Téměř 2,5 roku), když ho odvážíme k babičce, ví co bude následovat a pláče, naposledy 3 hodiny.. Je tu i problém s tchýní, která mu i přes můj zákaz dává samé sladká a nezdravá jídla a pak dělá jakoby nic.. ☹ Máte podobné zkušenosti??

ocelotka
26. čer 2012

Já chodím do práce cca od roku malé - 1 den v týdnu a zbytek z domova. Hlídá mi jí moje mamka a jelikož je na ní zvyklá od narození, nebyl jediný problém. Naštěstí máma respektuje moje přání co se stravy i výchovy (jakžtakž 😉 ) týče, takže u nás to funguje moc dobře. Teď je malé 27 měsíců....

kathy.skal
26. čer 2012

Já chodím do práce asi od jednoho měsíce miminek - buď hlídá manžel nebo je vozíme k babičce, občas přijede babička k nám. Babičkám jsme předali instrukce, co jíst ne (sladkosti nevedeme) a babičky to respektují. Děti tam jsou rády, protože babička na ně má (narozdíl od nás) spoustu času a my jsme spokojení 🙂

pepibubu
27. čer 2012

já dělám z domova, a dá se to. Práci stíhám, děti taky, jen ta domácnost pokulhává 🙂 Ale naštěstí mm je takový, že mu nevadí večer byt uklidit, mít takovýho chlapa kterej by uklízení považoval za "ženskou práci" tak nevím nevím.... 😀 Pracovat jsem začala loni na podzim, takže klukům byly tři a čtvrt a rok a půl, a tuhle práci doufám že si udržím i až pak budeme mít třeťátko...

jajina.c
28. čer 2012

Ahoj, já chodím na dva víkendy v měsíci a některé pátky odpoledne také do práce od synovo 11 měsíců. Tatínek doma nepomůže s ničím, má dvě práce, tak když přijde domů, tak je k.o. Je toho na mě někdy dost a to mám jen jedno dítko. Které je ovšem dost akční. Jinak jsem ale ráda, že tam chodím, je to jakési odreagování pro mě od rodinného koloběhu. Začala jsem chodit do práce kvůli penězům na hypošku. Jinak bych byla doma. Hlídá babi a trochu jsme bojovali ze začátku, ale už se to srovnalo, i já si zvykla a už nemám potřebu vědět do detailů, co dělali🙂. Těšila jsem se, že až půjdu po 3 letech do práce, že bude lépe a přišla rána - výpověď pro nadbytečnost a já nemám kam jít, protože práce tady není. Takže víkedny si držím dál 😉 .

carodejnice
28. čer 2012

Od 2,5 let svých dvojčat mi zaměstnavatel umožnil pracovat na poloviční úvazek z domova.

valentovasasa
8. srp 2012

Dobrý den, vím že je to trochu mimo téma, ale přesto je to podobné:

dobrý den, píšu diplomovou práci na téma "postavení ženy na RD při návratu do zaměstnání v kontextu socioekonomického vývoje kraje" a potřebovala bych od vás vyplnit dotazník viz: http://zvysovani-kvalifikace-matek.vyplnto.cz/ a zároveň beru i zde reakce a podněty, jak jsxte na tom byly vy při RD, zda jste se zúčastnili vzdělávacích kurzů, kde jste se o nich dozvěděli a případně zda jste pracovali atd. Děkuji moc. Slibuji že jména nikde figurovat nebudou, dotazník je anonymní a použiji to jen pro svou diplomovou práci.