Dá se prodloužit 3 letý rodičák na 4 letý?

lehna
8. lis 2011

Ahojky,
prosím někoho o radu...
V lednu 2012 mi končí RD. Loni v srpnu jsem dostala od zaměstnavatele výpověď, z důvodu rušení firmy. to je o.k.
ale potřebuju se zeptat. Malého mi nevzali nikde do školky od toho ledna 2012(všude je plno) ,ale až od září 2012. Dá se nějak třeba prodloužit ten můj tříletý rodičák na čtyřletý? Nebo musím jít od ledna na úřad práce a vlastně jaké bych dostávala peníze?
Snad je to trochu srozumitelné.
Na soukromou školku teda fakt nemáme.

simonceli
8. lis 2011

@lehna ahoj, taky jsem dostala výpověď a šla na pracák, školka nehrozí. Já teda byla na dvouletém rodičáku, prodloužení nehrozí. A mě peníze počítali ze mzdy, kterou jsem měla u zaměstanavatele a můžu ti říct, že podpora je fakt nic. A to jsem vydělávala opravdu hodně slušné peníze. Nevim, z čeho to budou počítat tobě, když jsi byla na 3 letém rodičáku. Jo a podporu mi přiznali na 5 měsíců a každé dva měsíce mám snížení.

vojtisek2007
8. lis 2011

@lehna po nástupu na úp z rodičáku je minimální podpora - kolem 3,5 tisíc,jinak zdarma můžeš samozřejmě doma zůstat do 4 let věku dítěte, pojistné za tebe bude hradit stát, ale budeš doma bez peněz....

lehna
autor
8. lis 2011

holky díky.
takže to spíš vidím na úp,než na to prodloužení rodičáku. aspon nějaké peníze,že? ach jo.