Dokdy se žádá 3 letá rodičovská?

petulka25
18. říj 2011

ahojky maminky prosím,dcera bude mít za 2 dny 6 týdnů. jsem nezaměstnaná takže na pracáku....tím pádem si bude o 3 letou žádat manžel..zajímá mě dokdy si o to musíme/musí zažádat.děkuji

vojtisek2007
19. říj 2011

@petulka25 do 9ti měsíců dítěte musíte zvolit tři roky, pak automaticky spadnete do 4 leté verze

petulka25
autor
19. říj 2011

@vojtisek2007 moc děkuji..a co budu pobírat ted??když nejsem nikde vedená-byla jsem na pracáku. a zatím jsme o nic nežádali..takže do 9 měsíců musí manžel zažádat o 3 letou a pak to přehodit na mě?

vojtisek2007
19. říj 2011

@petulka25 předpokládám že ode dne porodu jsi si zažádala o rodičovský příspěvek....takže budeš pobírat 7600, pak jeden měsíc ty pobírání ukončíš, zažádá si o rodičák manžel - souběžně v tom měsíci si v zaměstnání zažádá o čerpání mateřské - stačí na víkend, dostane potvrzení, že jí měl a udělá volbu roků, pak zase rodičák na sebe ukončí a přihlásíš si ho ty....tohle musíte udělat do 9ti měsíců dítěte....takže máte spoustu času

petulka25
autor
19. říj 2011

@vojtisek2007 děkuji,ale já si o nic nežádala!!!je to chyba?dá se to i zpětně?

vojtisek2007
19. říj 2011

@petulka25 no jistě že se to dá zpětně, ode dne porodu si zažádej o rodičovský příspěvek - budeš zatím pobírat 7600 a pokud do 9ti měsíců uděláte tu změnu a budete si moci zvolit tři roky, tak je budete mít, pokud ne, po 9ti měsících dítěte spadnete do 4leté verze 🙂 k té žádosti o rodičovský příspěvek přilož kopii rodného listu a kopii občanky tvé a manžela - tuším....tiskopis najdeš na:
https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome

petulka25
autor
19. říj 2011

já v tom mám úplně guláš-to jsou jen papíry,papíry a papíry.....moc děkuji si zlatá,pěkný den

samson
26. říj 2011

zdravím měla bych dotaz - nyní jsme na MD 3leté. Když jsem byla těhotná byl se mnou ukončen pracovní poměr. tutiž jsem mohla zvolit 3letou variantu z důvodů ochrané doby. Nyní pokud vše půjde v pořádku by jsme měli mít v červenci druhé mimi. Dceři budou v červnu 2. Jak je to potom s volbou druhé rodičovské? Vím, že již jsem považovaná za nezaměstanou ...díky