• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak prodloužit mateřskou, abych nepřišla o místo?

20. dubna 2011 
Asi jsem se v tom nadpisu dost dobře nevyjádřila - je to příliš krátké na vysvětlení. Jde mi o to, že mi příští rok v dubnu končí mateřská a nevzali mi děti do školky. Potřebovala bych vědět jestli je nějaký způsob jak požádat o ten čtvrtý rok - ne kvůli penězům, ale kvůli tomu abych zůsatala zaměstnanec. Existuje nějaká varianta jako mateřská bez peněz - jen aby za mě stát platil sociální pojištění? Protože zaměstanvatel ho samozřejmě platit nebude když nebudu pracovat. Nevím jak to pořádně vysvětlit tak snad mě pochopíte.
20. dub 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
u zaměstnavatele si můžeš požádat o rodičovskou dovolenou do 4 let věku dítěte, rodičovský příspěvek od sociálky už nedostaneš. S tím místem si nejsem úplně jistá, ale povinnost držet ho je snad jen ty 3 roky.
20. dub 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můžeš požádat zaměstnavatele o neplacené volno nebo jak se to přesně jmenuje.No a sociální pojištění matky pečující o malé dítě platit nemusí.určitě to poradí někdo kdo se v tom víc vyzná já píšu jen to co jsem tady v zdiskzích pochytila.
20. dub 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankatr Sociální odvádět nemusíš vůbec, ne? Jediný, co se odvádí, je zdravotní a to za tebe platí stát v případě, že pečuješ řádně a celodenně o 1 dítě do 4 let věku(v nějaké výjmce je do 7) a nebo o 2 děti do 15 let věku a se zaměstnavatelem se určo dohodneš.
20. dub 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to jak píše kutcher.. socialku odvadet nemusis,jen zdravotní..a když nahlasíš na pojistovnu ze se staras o 3 deti do 15cti let -ujednohoje to do sedmi let-tak zdravotní budou odvádet za tebe ..s místem je to vždy na domluvě se zaměstnavatelem ... bud te tam chce nebo ne.. i kdyby ti misto musel držet ,tak kdyby tě tam pak stejně nechtěl tak si to nejak zařídí..
20. dub 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
zaměstnavatel ti může dát neplacené volno. má ale povinnost ti držet místo jen do 3 let dítěte. takže je to opravdu jen tom, jestli bude chtít.
20. dub 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek