Jak prodloužit mateřskou, abych nepřišla o místo?

jankatr
20. dub 2011

Asi jsem se v tom nadpisu dost dobře nevyjádřila - je to příliš krátké na vysvětlení. Jde mi o to, že mi příští rok v dubnu končí mateřská a nevzali mi děti do školky. Potřebovala bych vědět jestli je nějaký způsob jak požádat o ten čtvrtý rok - ne kvůli penězům, ale kvůli tomu abych zůsatala zaměstnanec. Existuje nějaká varianta jako mateřská bez peněz - jen aby za mě stát platil sociální pojištění? Protože zaměstanvatel ho samozřejmě platit nebude když nebudu pracovat. Nevím jak to pořádně vysvětlit tak snad mě pochopíte.

helulela
20. dub 2011

u zaměstnavatele si můžeš požádat o rodičovskou dovolenou do 4 let věku dítěte, rodičovský příspěvek od sociálky už nedostaneš. S tím místem si nejsem úplně jistá, ale povinnost držet ho je snad jen ty 3 roky.

cermonca
20. dub 2011

Můžeš požádat zaměstnavatele o neplacené volno nebo jak se to přesně jmenuje.No a sociální pojištění matky pečující o malé dítě platit nemusí.určitě to poradí někdo kdo se v tom víc vyzná já píšu jen to co jsem tady v zdiskzích pochytila.

kutcher
20. dub 2011

@jankatr Sociální odvádět nemusíš vůbec, ne? Jediný, co se odvádí, je zdravotní a to za tebe platí stát v případě, že pečuješ řádně a celodenně o 1 dítě do 4 let věku(v nějaké výjmce je do 7) a nebo o 2 děti do 15 let věku a se zaměstnavatelem se určo dohodneš.

denousek
20. dub 2011

je to jak píše kutcher.. socialku odvadet nemusis,jen zdravotní..a když nahlasíš na pojistovnu ze se staras o 3 deti do 15cti let -ujednohoje to do sedmi let-tak zdravotní budou odvádet za tebe ..s místem je to vždy na domluvě se zaměstnavatelem ... bud te tam chce nebo ne.. i kdyby ti misto musel držet ,tak kdyby tě tam pak stejně nechtěl tak si to nejak zařídí..

paolin
20. dub 2011

zaměstnavatel ti může dát neplacené volno. má ale povinnost ti držet místo jen do 3 let dítěte. takže je to opravdu jen tom, jestli bude chtít.