• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je možné během RD změnit její délku?

19. září 2011 
Zdravím.
Chtěla bych se zeptat, zda je možné v průběhu RD změnit její délku ? Mám ročního syna a nyní jsem čerstvě těhotná, a tak by se nám změna docela hodila :slight_smile: Vím, že o tom snad nějak poslanci hlasovali, ale nevím, zda už je to v platnosti, a jestli to vůbec bude platit i pro ty, co už na RD jsou, nebo jen pro "nováčky"... Děkuju
18. zář 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
zatím to určitě nejde, návrh prošel "jen" sněmovnou, takže to čeká ještě na senát a podpis prezidenta, s účinností tuším od 1.1.2012. Otázkou je, zda pro všechny (stát musí šetřit, tak patrně ano) nebo jen pro ty maminky, co nastoupí na RD po 1.1.2012
18. zář 2011 v 15:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blueapple Děkuju za odpověď. Kdybych tenkrát věděla, že se nám zadaří takhle rychle, tak bych si dvouletou dala rovnou, ale počítali jsme s prcky ke třem rokům od sebe..
18. zář 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anieanne třeba to půjde v tom lednu přehodit. Nedělám si iluze, Kalousek šetří na všem, stavební spoření zkrouhne také zpětně, takže proč ne RD. Přehodíš si to v lednu.
Člověk nikdy neví, kdy se podaří otěhotnět, někdy to může chvíli trvat. :slight_smile: Hlavně, že se vám to povedlo. Ať vše dopadne OK !
18. zář 2011 v 15:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anieanne Jojo, zatím to sice prošlo sněmovnou, ale předpokládá se, že to projde komplet, takže v lednu si můžeš délku upravit, pokud máš ty nebo partner dostatečný plat (což asi máš, když píšeš, že by sis dala 2 letou), tak budeš moct zvolit to maximum 11500,-
19. zář 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@j.a.n.i Děkuju :slight_smile: I kdyby až od ledna, ty tři nebo čtyři měsíce by to byl rozdíl, necelých osm nebo jedenáct a půl :slight_smile:
19. zář 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@j.a.n.i A ještě taková blbá otázka - bude se to doplácet zpětně ? Jakože když budu do 15ti měsíců dítěte na tříletým a změním na dva, jestli to zpětně dají tu cca trojku krát měsíce na RD ?
19. zář 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anieanne Nene, zpětně se to doplácet nebude, až od data změny.
19. zář 2011 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek