Je možné zůstat zadarmo na RD do 4 let dítěte?

jnovakova
27. led 2010

Milé maminky, mohly byste mi prosím poradit?
Jsem na 3leté RD, která mi končí v červnu 2011. Pobírám 7600,-Kč.
Ještě malý dodatek - už nemám zaměstnavatele, který mi drží místo. ( mám podepsanou dohodu o provedení práce u konkurence, což mi moje firma zakázala, proto jsem podala výpověď během RD).
1.)Je možno zůstat tzv. zadarmo do 4 let věku dítěte? (nebo to je povoleno jen u maminek, co jim drží v práci místo)
2.)Pokud to možné je, jak a kde si to mám vyřídit - abych neměla nikde resty.Komu nahlásti, že už skončila RD a že budu rok doma navíc. Musím si platit sama pojistné nebo do 4 let věku dítěte je to pod ochranou státu?
3.) Pokud bych mohla zůstat doma tzv. zadarmo a dcera by chodila do školky jen 4 hodiny denně, mohla bych si nějaké Kč vydělat prací na dohodu o provedení práce?
4.) Vznikl by mi nárok na dávky v nezaměstnanosti, pokud bych se po těch 4 letech hlásila na úřad práce?
MOC MOC děkuji za rady.. Jarka

j.a.n.i
12. kvě 2016

@katrin220 No, pravděpodobnost, že ti najdou práci není velká... ale jinak pokud by ses chtěla přehlásit, tak se nejdřív musíš odhlásit z UP a pak jít na pojišťovnu a pak dítě smí chodit do školky maximálně na 4 hodiny denně.