Jsem na RD . S 2. dítětem si budu moct vybrat délku RD?

ellen31
8. čer 2011

Jsem na Mateřské a plánujeme druhé dítě,chtěla jsem vědět zda si můžu délku opět vybrat nebo pujdu automaticky na 4-letou variantu? Nebo jít na tři měsíce do práce a opět si vybrat jde to???

denousek
8. čer 2011

podle mě jestli ti naváže jedna mateřská na druhou tak si můžeš vybrat tu tříletou... já už ale vím že bych si vybrala na druhé mimčo 4letou ty tři roky jsou málo... i když je tam málo peněz,užití si dítka je prostě k nezaplacení... 🙂

m1rti
8. čer 2011

Já mám nejmladší dceru 2,5 roční a mám jít 1.8. do práce, závidím švagrové že je s malým do 4 let doma, starší děti šly oba ve 4 letech až do školky, tak je mi malé dost líto že bude muset vstávat brzy už tak malá, sama se s tím zatím nemůžu srovnat.

wjerushka
8. čer 2011

@ellen31 záleží, jeslti Ti během rodičovské neskončil pracovní poměr. Pokud bys měla třeba smlouvu na dobu určitou, která by ti skončila během rodičovské, tak je to složitější. Ale pokud máš pracovní poměr na dobu neurčitou a dovolené Ti budou navazovat, tak máš nárok jak na mateřskou dovolenou, tak na volbu délky rodičovské (pozor na to mateřská a rodičovská je něco jiného).