• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jsem na ÚP. Budu mít volbu, jestli 2, 3 či 4 roky na RD?

24. března 2014 
ahoj mamče,prosím o radu,jsem rok na úp.nyní jsem ve 4.měsíci (doufám,že se nic nepos...)a mimčo úspěšně donosím,po již 4.zamlklých těho.ale to sem nepatří..... nyní k dotazu jak je to s rodičákem?budu mít volbu jestli 2,3 nebo 4 roky?nebo je to nějak automaticky dané,když sem na tom pracáku?prosím popiště mi to nějak,případně jestli se mám o něco zajímat na socce?moc díky.petra
18. bře 2014 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peetta Ahojky, pokud by si ty žádala o rodičák, tak ho budeš mít automaticky na 4 roky. Pokud by otec dítěte, který žije ve společné domácnosti a je zapsán v rodné listě dítěte doložil denní vyměřovací základ, (ten vystaví MSSZ), tak si budeš moct volit délku.
18. bře 2014 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
nolies to napsala správně. ty si sama volit nemůžeš, ale za určitých podmínek si můžeš volit díky příjmu otce dítěte.
18. bře 2014 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky to napsaly dobře. Nemáš právo volby pokud sis nepracovala těch 270 dní. Což i já jsem neměla, ale můj partner ano, tak jsem provedla volbu přes něj.
18. bře 2014 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak sem byla na socce,a paní říkala,že pokud partner neplatí nemocenskou(což neplatí) tak varianta je automaticky na 4 roky.ale když si po těch 3 letech najdu práci,tak jak se toto řeší?i třeba ohledně těch peněz?
19. bře 2014 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peetta Tak budeš dostávat plat plus rodičák :slight_smile:
19. bře 2014 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a když by si přítel od dubna obnovil živnost a byl by jako OSVČ. Termín mám 17. července. Můžu volit délku rodičáku?
24. bře 2014 v 16:46  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek