• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kde a jak žádat o změnu výše rodičovského příspěvku?

10. srpna 2016 
Prosím o radu: na jaký úřad musím a co potřebuji s sebou, když chci žádat o změnu výše rodičovského příspěvku?? Na úřad práce?? Tam jsem před koncem mateřské žádala o rodičovskou samotnou, ale nyní potřebuji zažádat o změnu. Předem moc děkuji za informace.
28. črc 2013 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
já šla na Úřad práce, nějaký ten sociální odbor nebo co, přesně tam, co jsem dřív žádala o RP. S sebou snad jen občanku, jinak nic. Dostala jsem formulář o změně, vyplnila na místě, za pár dní mi přišel do schránky dopis, že budu dostávat víc a kolik, a pak už mi přišla vyšší částka na účet. Jednoduché jako facka, bohužel na rozdíl od ostatních věcí jako žádání o RP nebo jeho ukončení kvůli nástupu na další MD...
28. črc 2013 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
tý jo, tak to mám taky dotaz, synovi je 20 měs. rodičák mám na 3.roky, tudíš abych vyčerpala částku 220tis. chci si zvednout rodičák, jsem v 8tt. To bude problém? Abych nezůstala bez peněz ....
28. črc 2013 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím, jestli teď nebyla změna, ale já jsem o změnu žádala v dubnu (snížení výši příspěvku, abych nevyčerpala vše a mohla dál zůstat doma na rodičovské) a žádala jsem přímo na ÚP. Na místě jsem vyplnila formulář. Jen chtěla vědět, jakou částku chci dostávat, tak jsem si doma musela spočítat, jak mi to vychází do doby, kdy chci zůstat doma. Nepotřebovala jsem nic, jen občanku, ale předtím jsem telefonovala na informační linku ÚP a tam mi řekli, že si to každý ÚP dělá jinak a že někde chtějí potvrzení - denní vyměřovací základ. Tak je asi lepší se dopředu informovat.
29. črc 2013 ve 02:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nipeal nebude to problém, normálně si tam dojdi, vezmi si OP, dostaneš formulář, který vyplníš a navýší ti to. :wink:
29. črc 2013 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Změnit rodičovský příspěvek si můžeš kdy chceš, další změnu pak můžeš udělat každý tři měsíce, já jsem byla v květnu na sociálce, tam kde jsem vyřizovala vše okolo RP. Ani jsem nemusela vyplňovat žádnej formulář, paní se mě jen zeptala, jak dlouho chci být na RP a dopočítala částku, kterou budu ještě dostávat, pak jsem to jen podepsala...
29. črc 2013 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nipeal Není to problém, jen je tam určitý strop, jakou částku ti můžou měsíčně dát...Odvíjí se od výše mateřské, kterou jsi brala...Tak že doporučuju provést změnu co nejdříve, prtože jak nastoupíš na mateřskou s dalším mimčem, tak už ti RP přestanou posílat....
@lucieandrlova Myslela jsem si, že pobírání RP nesouvisí s délkou rodičovské. Požádala jsem si o RP tak, aby mi to vyšlo na 4 roky. V práci mám domluvenou rodičovskou do 3 let dítěte. Na UP mi řekli, že když půjdu do práce, až bude malé 3 roky, tak mi budou posílat RP dál, dokud se nevyčerpá celá částka. Že se čerpání zastaví pouze mateřskou na další dítě...
29. črc 2013 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
zrovna před pár týdny jsem řešila to samé. na úřadu práce jsem vyplnila žádost a to by bylo vše. jenže já jsem chtěla maximum, což je v každém případě 11500, ať jsi měla před tím základ i vyšší, víc nedostaneš, já bych ani na to nedosáhla, tak se ještě potvrzoval příjem tatínka na sociálce, takže 2 papíry navíc :slight_smile:

takže jestli dle denního vyměřovacího základy, dle kterého ti zasílali mateřskou na to dosáhneš, tak jen zajdi na pracák
29. črc 2013 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a dá se to zvednout když jsem neměla na smlouvě ani těch 11500,- měla jsem napsanou 8500,- mzdu i když jsem brala víc. tím pádem si to zvýšit nemůžu nechat?díky moc popř. se to dá zvýšit na jakou částku chci?nebo je to jen těch 11500
5. srp 2013 ve 13:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chci žádat o zkrácení RD. Nevíte, jestli k tomu potřebuji souhlas zaměstnavatele? Nebo stačí jen zajít na ÚP? RD mám do srpna 2015, nyní jsem zjistila, že jsem těhotná a chtěla bych to zvýšit na maximum. Děkuji
3. bře 2014 ve 13:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
úřad práce teď vyřizuje veškeré dávky,takže tam,pod který okresní spadáte :wink:
3. bře 2014 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Není nic jednoduššího než si na UP zavolat. I kdybyste zavolala někam kam nespadate oni vas nasměrují.
11. črc 2016 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtěla jsem se zeptat v polovině září nastupuji do práce a dcera do školky.Chtěla jsem si zvýšit rodicak (jinak bych ho měla do lustopadu) zvýší mi to na ten měsíc?
10. srp 2016 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek