Kde a jak žádat o změnu výše rodičovského příspěvku?

janka12
28. črc 2013

Prosím o radu: na jaký úřad musím a co potřebuji s sebou, když chci žádat o změnu výše rodičovského příspěvku?? Na úřad práce?? Tam jsem před koncem mateřské žádala o rodičovskou samotnou, ale nyní potřebuji zažádat o změnu. Předem moc děkuji za informace.

chanellka
21. říj 2017

@katarinakejt jsem z Brna no tak uvidime 😊 kazdopadne dekuji, potrebuji to zvysit z hkediska zadosti o hypoteku 🙈 tak mi de spis o ten papir 🙈 kde to bude cerne na bilem 😊

nat
22. říj 2017

@chanellka tak bacha na to pokud jste na rodicaku dodava se potvrzeni za rok zpetne,take jsem tuto situaci resila,takze tim ze dostanete papir na vyssi rodicak neznamena hned vyssi prijem na hypo 😉

chanellka
22. říj 2017

@nat nam prave rekli v bance ze staci dolozit tri mesice mam v planu to pak zase snizit 🙈 budeme zadat u csob tak ted nevim teda 🙈 ze by to mela kazda banka jinak??!! 😩

vera1410
23. říj 2017

Prosim vas poradte mi. Potrebuju si zvysit rodicak pres manzela.

Mam formular Volba vyse rodicovskeho prispevku, tam bude figurovat moje jmeno?
Pak priloha k zadosti o davku, to bude mit manze, jenze v praci mu rekli ze mu tento formular vyplni na zaklade nejake zadosti? A ja se ptam jake? Te prvni?
Pak mam potvrzeni toho denniho vymerovaciho zakladu.

Jeste neco?

mona318
24. říj 2017

A jde prosím poslat formulář o změně výše RP elektronicky? Moc děkuji 🙂

chanellka
24. říj 2017

@mona318 dnes jsem to zjistivala jde to v pripade ze mate elektronicky podpis ale pokud jde o jakoukoliv zmenu v rp lze to poslat postou doporucene ale je dobre na tu zadost o zmenu uvest telefon kdyby pry nejaka chybka nebo tak 👍🏻

mona318
24. říj 2017

@chanellka moc děkuji za rychlou informaci 🙂 🙂

axa81
8. lis 2017

@chanellka Mohu se zeptat, když potřebuji snížit RP, kde najdu na internetu formulář o změně RP? Nemohu ho nikde najít. Chci formulář poslat na podatelnu doporučeně. Děkuji

chanellka
8. lis 2017

@axa81 dobry den ja myslim ze to bude asi nekde na jejich strankach ale priznam se, ze jsem ho tam nehledala vzala jsem si ty formulare do zasoby domu primo na tom urade 🙈

axa81
9. lis 2017

@chanellka Děkuji

mona318
13. lis 2017

@axa81 taky jsem nedávno měnila, vyplnila jsem tento formulář 🙂
https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit....

nikinoo
13. lis 2017

@mona318 ahoj.kdyz si menila nedavno muzu se na neco zeptat?kdyz budu zadat zmenu ted pride uz v prosinci nova castka?a potrebuju jen tento formular jo?
Mela jsi to pres manzela?

axa81
13. lis 2017

@mona318 Ahoj, a tento vyplněný formulář jsi poslala jen na podatelnu doporučeně? Stačí to tak? Díky moc. Jitka

mona318
13. lis 2017

@nikinoo
@axa81
ahojky, já jsem žádala změnu v říjnu myslím, že 27.10, tento formulář jsem jim poslala poštou, ale nestačilo to, protože jsem potřebovala zvýšit částku, takže paní mi poslala na email formulář o denním vyměřovacím základu přítele, který to musel nechat potvrdit v práci a s tím už jsme museli na socku jít a tam nás ještě posílali na další potvrzení. První mi paní řekla, ta změna už bude v listopadovém příspěvku, ale pak že to nejde, že to bude až v prosinci.

axa81
22. lis 2017

@mona318 Ještě se zeptám, stačí na tu změnu podpis můj nebo i manžela? Myslím na formulář volba výše RP. Já potřebuji částku snížit, tak snad už nebudu muset nic jiného dokládat. Díky

mona318
22. lis 2017

@axa81 ano, stačí jen tvůj podpis 🙂

karramela
15. pro 2017

Holky pomóc! Chci snížit měsíční částku rodičáku a zaslat jim to poštou, protože mají blbý úřední hodiny a já se tam už nedostanu. Formulář mám co mi dali tam (ještě že jsem ho nechodila 😀) Teď, musím zaškrtnout nějakou tu možnost v části C? Pod částkou? Mě to nedává vůbec smysl co tam píšou. Chci si to snížit abych mohla být s malou delší dobu doma 😝
Díky za radu 😉

lynette
22. kvě 2018

Chci se zeptat, potřebuji pomoc. Stáhla jsem formulář na změnu výše čerpání RP, vyplnila. Potřebuji navýšení z důvodu druhého těhotenství. Může to na úřad donést manžel a dořešit výši? Potřebuje plnou moc? Díky

alkapinka
29. dub 2019

Mohu taky poprosit o radu a nasměrování?
Jsem n rodicaku,znovu tehotna,takže potřebuji řidičák zvýšit na maximum bych to stihla dovybrat-do jaké výše mužů? Do výše minule mateřské? N rodicaku jsem chodila na brigádu ke mě do práce-má to vliv na částky? U nás na úřadě je to samy hovězí a neporadi,tak jestli by jste vy nevěděli. Diky