Kde požádat o formulář na rodičák? Pošlou ho i poštou?

lucie650
28. lis 2012

Prosím kde požádat o formulář na rodičák pošlou mi ho i poštou?A můžu i já ho pak poslat vyplněý poštou?Jaké k tomu potřebuji dokumenty? 🙂

veri25
28. lis 2012

podle mě tam musíš osobně, protože budeš dokládat, rodný list dítěte a občanský průkaz svůj a myslím že i manžela nebo přítele a dokládáš příjmy za určitý rok, to oni ti řeknou za který, ty i manžel nebo přítel....a jestli ti ho pošlou poštou to nevim, ale já sem si tam radši zašla osobně, aspon sem se na všechno mohla zeptat, a zároveň si žádáš rovnou i o přídavky na dítě.je toho hodně..držím palce a přeju pevný nervy, s těma úřadama je to občas těžký 😀

j.a.n.i
28. lis 2012

Tak poštou ti ho těžko pošlou, dá se vyzvednou na odboru státní sociální podpory při UP nebo ho můžeš stáhnout z netu https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome a poštou jim ho ty poslat můžeš. A další dokumenty co jsou potřeba jsou potvrzení o výši PPM potvrzené od OSSZ, kopie tvoji a partnerovo OP, kopie RL dítka.

salomee
28. lis 2012

Jak bylo psáno...a navíc posílat poštou by se nevyplatilo už proto, že by tam mohla být nějaká chybka nebo nedostatek a zbytečně by se to komplikovalo..
Pokud upřednosťnuješ "bezkontaktní metody", tak stažení z netu, jinak v takových těch kastlících na pracáku, kde je aj porodné a tp.

martinakl
29. lis 2012

Ja jsem si formulare byla ted vyzvednout na UP primo na prepazce, kde mi pani i rovnou vsechno vysvetlila...