Kdy musím porodit druhé dítě při dvouleté rodičovské?

brandehilda
16. pro 2013

Rada bych se zeptala, kdy vlastně musím porodit druhé mimco, když na první mám dvouletou rodicovskou. Mám kvetnovou holčičku a už nebudu mit nárok na mateřskou, protože mi vypršela smlouva. Omlouvám se,pokud se to tady již řešilo,nic jsem nenašla. Děkuji

terinda
17. pro 2013

To je celkem úsměvné téma 🙂

Pokud si to umíš naplánovat a načasovat, tak porodit druhé nejlépe do 2 let věku dítěte, cca 6 týdnů předem 😉

saminomimino
17. pro 2013

no asi do dvou let věku prvního dítka,přece logické nebo kdy vás to tak jinak napadá? 😀

j.a.n.i
17. pro 2013

Mimčo si pořídit nemusíš nikdy...

klaire22
17. pro 2013

nejlépe do 2 roku věku prvního dítka 🙂

llluckaaa
17. pro 2013

Mimčo si můžeš pořídit přece kdy chceš, ne? A když ho nechceš, pořizovat si ho nemusíš 😀
Ale jestli se ptáš na to, kdy by to pro tebe bylo finančně nejvýhodnější, tak já bych řekla, že bys měla rodit až dočerpáš rodičák na první dítě. A to v ten měsíc, kdy bude mít druhé narozeniny.

lucieandrlova
18. pro 2013

Pokud se ptáš kvůli tomu, abys mohla zůstat dál doma na rodičovské, tak je nejlepší zajít na úřad práce a změnit dvouletou na tří nebo čtyřletou... A oni zbytek peněz rozpočítají... Pak můžeš být v klidu doma a nestresovat se, zda se podaří otěhotnět.
Jinak se dá po vyčerpání celé částky zůstat doma do 6-ti let věku dítěte, zdravotní pojištění se neplatí. Ale je to bez peněz...

marcinek
18. pro 2013

nejpozdeji v cervenci. V kvetnu ukoncis rodicak a 6-8 tydnu pred TP nastoupis na materskou s druhym ditetem. Pak je dobry si to spocitat od data, kdy ti bude koncit rodicak a budes mit stanoveny TP, tak jestli zvolit 6 nebo 8 tydnu, aby to vyslo. Pokud bys neotehotnela, tak bych sniziovala rodicak a snazila se dal o mimi.