• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kdy se žádá o rodičovský příspěvek (bez nároku na MD)?

14. října 2012 
Ahojky chtěla bych se zeptat kdy se žádá o rodičovský přízpěvek když jsem neměla nárok na mateřskou dovolenou tudíž ani mi nebyla vyplácena pomoc v mateřství. A jakou variantu jestli si mohu vybrat když jsem vdaná a manžel je pracující děkuji za odpovědi :wink:
14. říj 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
varinaty nejsou,od státu máš balíček 220 tisíc a čerpat ho můžeš prakticky jakkoliv a různě to mněnit,já si to dala na 3 roky
žádáš o něj jakmile ti poštou příjde rodný list prcka,pak ti ho vyplácejí zpětně,podle data narození miminka :slight_smile:
14. říj 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
když nemáš nárok na mateřskou, tak to nemůžeš čerpat jakkoliv, jak saminomimino píše výše.... ale díky tomu, že manžel pracuje, tak se vezme jeho denní vyměřovací základ a pokud dost vydělává, tak si můžeš zvolit částku jakou budeš chtít..
14. říj 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak, budeš muset doložit vyměřovací základ manžela, aby sis mohla volit (jinak bys dostala automaticky 4 letý) a žádá se hned jak budeš mít po porodu RL dítka a vyřízený tenhle manželův papír z OSSZ... a budeš se cítit na obíhání úřadů. Jinak žádat lze až 3 měsíce zpětně.
14. říj 2012 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek