Kdy se žádá o rodičovský příspěvek?

hajglish
11. dub 2013

Zdravím, Chtěla bych se zeptat teď momentálně jsem na neschopence a pracovní smlouva mě končí v květnu. V polovině srpna mám mít prcka a tak bych se chtěla zeptat kdy se žádá o rodičovský příspěvěk..? a na mateřskou nemám nárok můj přítel chodí do práce takže mám nárok si vybrat jakou variantu chci..? protože chci jít na 3 roky..? tak bych byla velice moc ráda za odpovědi, protože mám v tom uplnej hokej a už nevím co a jak dál.. jsem zoufalá.. Děkuju

lucyvivien
11. dub 2013

O rodičák žádaš po narození dítěte ,až budeš mít RL. Je to podle vašich přijmu, těžko říct, jestli si mužeš vybrat variantu jakou chceš, to ti řeknu pak na sociálce

ange_de_la_morte
11. dub 2013

jak už je napsáno o rodičák zažádáš po narození miminka s rodným listem, rodičák se dá wzít na přítele, pokud on splňuje podmínky pro wolbu rodičáku ( tuším 240 odpracowaných dní a určitý minimální plat aby bylo možné wolit, myslím že je maximální měsíční wýše rodičáku je 70% platu, ale jistá si nejsem) - jak přesně to funguje ti určitě poradí na sociálce a pozeptat se klidně můžeš zajít dopředu - taky jsem si wše wyběhala dopředu , wyzwedla formuláře ať pak nejdu na sociálku s miminkem 100x

krmv
13. dub 2013

Ikdyz jsem statni zamestnanec,tak po narozeni ditete si zadam o rodicak take na socialce? Ja myslela,ze napisi zadost v praci a je to. A je to nejak omezeno do kdy si zazadat o rodicak po porodu ditete?

jituliiii
13. dub 2013

źada se pred ukoncenim materske dovolene...takze pred tim, nez ti ma koncit MD, tak si zajdes na socialku zazadat o rodicak🙂