• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kdy se žádá o rodičovský příspěvek?

13. dubna 2013 
Zdravím, Chtěla bych se zeptat teď momentálně jsem na neschopence a pracovní smlouva mě končí v květnu. V polovině srpna mám mít prcka a tak bych se chtěla zeptat kdy se žádá o rodičovský příspěvěk..? a na mateřskou nemám nárok můj přítel chodí do práce takže mám nárok si vybrat jakou variantu chci..? protože chci jít na 3 roky..? tak bych byla velice moc ráda za odpovědi, protože mám v tom uplnej hokej a už nevím co a jak dál.. jsem zoufalá.. Děkuju
11. dub 2013 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí
O rodičák žádaš po narození dítěte ,až budeš mít RL. Je to podle vašich přijmu, těžko říct, jestli si mužeš vybrat variantu jakou chceš, to ti řeknu pak na sociálce
11. dub 2013 v 15:45  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
jak už je napsáno o rodičák zažádáš po narození miminka s rodným listem, rodičák se dá wzít na přítele, pokud on splňuje podmínky pro wolbu rodičáku ( tuším 240 odpracowaných dní a určitý minimální plat aby bylo možné wolit, myslím že je maximální měsíční wýše rodičáku je 70% platu, ale jistá si nejsem) - jak přesně to funguje ti určitě poradí na sociálce a pozeptat se klidně můžeš zajít dopředu - taky jsem si wše wyběhala dopředu , wyzwedla formuláře ať pak nejdu na sociálku s miminkem 100x
11. dub 2013 ve 20:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Ikdyz jsem statni zamestnanec,tak po narozeni ditete si zadam o rodicak take na socialce? Ja myslela,ze napisi zadost v praci a je to. A je to nejak omezeno do kdy si zazadat o rodicak po porodu ditete?
13. dub 2013 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
źada se pred ukoncenim materske dovolene...takze pred tim, nez ti ma koncit MD, tak si zajdes na socialku zazadat o rodicak:slight_smile:
13. dub 2013 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek