Kdy si mám jít zařídit rodičovský příspěvek?

mekyen
22. kvě 2014

dobry den,chtela bych se optat kdy si mam jit zaridit rodicovsky prispevek kdyz jsem nastoupila na materskou 8ledna.tak kdy si mam dojit na urad.?nejak nevim.dekuji za odpoved

j.a.n.i
22. kvě 2014

@mekyen Cca měsíc před jejím konce.

mekyen
autor
22. kvě 2014

a materska dovolena trva 5 nebo 6 mesicu?

soleilll
22. kvě 2014

@mekyen Mateřská trvá 28 týdnů - přesný rozmezí máš datumově napsaný na papíře od sociálky, kterej ti poslali těsně před nástupem na ni. Požádat o rodičák můžeš cca měsíc před skončením PPM, jak psala @j.a.n.i

j.a.n.i
22. kvě 2014

@soleilll Jojo, 28 týdnů a jinak spousta OSSZ (třeba pražské) žádný papír neposílá.

mataharyy
22. kvě 2014

Vyžádej si potvrzení o nároku na PPM, jde to i e-mailem a oni ti ho cca do deseti - čtrnácti dní pošlou poštou na adresu, tam budeš mít napsáno kdy ti končí mateřská a stejně to pak budeš potřebovat k žádosti o rodičák 😉

mekyen
autor
22. kvě 2014

a to si mam napsat na socialku ze?nebo kde takovy urad najdu.?ja se v tom totiz moc nevyznam.

soleilll
22. kvě 2014

@j.a.n.i Netušila jsem, že si to někde úřednice tak usnadňujou. Informovat o tom, že ti přiznali nárok na PPM, považuju za samozřejmost. Každopádně není problém komunikovat e-mailem, v dnešní době už ho ovládá většina úředníků.
@mekyen Takový úřad najdeš ve svém městě a jmenuje se Česká/městská správa sociálního zabezpečení. Malá nápověda - mrkni na výpis z účtu, i tam by to mělo být napsaný. A pak použij vyhledávač pro zjištění přesné adresy úřadu, kam spadáš.

j.a.n.i
22. kvě 2014

@soleilll Tak ono svým způsobem jaký je v tom rozdíl od nemocenské, tam taky žádný papír neposílají.

hanyzka11
22. kvě 2014

tak já taky papír nedostala, paní byla protivná jak medicína. co když to prošvihnu, ten měsíc předem? co když prošvihnu konec mateřské? Vím, že si to každá hlídáte, ale já jsem trochu flegmatik a vše honím zásadně na poslední chvíli :(

soleilll
22. kvě 2014

@j.a.n.i U nemocenské není předem známo, jak dlouho bude trvat, ale principielně máš možná pravdu.
@hanyzka11 Když požádáš třeba měsíc po (což pochybuju, protože tak dlouho bez peněz určitě nechceš zůstat), dostaneš to vyplacený všechno a zpětně, tzn. třeba za 2 měsíce naráz. (Pokud se za rok nějak nezměnily předpisy.)