Když otěhotním na rodičáku, dostanu mateřskou?

cufinka
23. říj 2012

Ahoj ,mám dotaz : v lednu to budou 2 roky co jsem na rodičáku (ten mám do 3 let malé) smlouvu mám na neurčito -jsem stále zaměstnanec. na malou jsem normálně pobírala pul roku mateřskou .. když ted otěhotním-dostanu zase mateřskou? a musím zrušit rodičák na malou? nebo se to zruší automaticky?co se musí vyběhat? děkuju moc za odpovědi

vendullka
23. říj 2012

Ano, nárok na mateřskou máš a rodičák musíš zrušit, jinak by jsi ho musela vracet. Dokonce máš nárok i na proplacení dovolené, protože první rodičák se počítá jakoby jsi byla v práci🙂

blahova_andrea
23. říj 2012

Rodičák rušit nemusíš. Podle nového zákona stačí přejít na nový systém RP a urychlit si čerpání, aby sis zbytek nevyplacených peněz vybrala než nastoupíš zase na mateřskou.

lavazza
10. bře 2013

Ahojky,vendullka má pravdu. Je to fajn, docela mě to i překvapilo.Já totiž měla za to,že pak už se bere jen ten rodičák a když mi známá řekla,že je opět nárok na proplacení dovolené,tak mě to potěšilo i když nastupuju do práce...

denca24
19. dub 2013

Dobrý den, chci se zeptat: jsem na 4letem rodičovském příspěvku a čekam druhé dítě. Před 1 porodem jsem byla na pracaku a nemela jsem na nic narok. takže mi přidělily rovnou nejdelší variantu. a chci se zeptat zda budu pobírat něco na to druhé dítě. děkuji předem za odpovědi.

pajinkarouzi
24. dub 2020

Dobrý den, chci se zeptat. Jsem na mateřské, syn má 27 měsíců. Mateřskou mám na tři roky. Čekám druhé miminko(jsem ve 13týdnu). Peníze jsem si díky zvýšení mateřské o 80 000 navýšila ze 6800 na 13440(což je můj strop). Poslední platbu mám dostat v lednu 2021. Chci se prosím informovat co pro to udělat abych přišla o co nejmíň peněz. A do kdy to musím nahlásit a co pro to vše vyřídit . Nebo jak to tedy bude teď dál s vyplacením PPM a rodičáku? Mockrát vám děkuji za odpověď. Jinak jsem tedy vdaná a bydlíme s manželem ve společné domácnosti. Jestliže i to má na něco vliv. Děkuji