• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Když otěhotním na rodičáku, dostanu mateřskou?

19. dubna 2013 
Ahoj ,mám dotaz : v lednu to budou 2 roky co jsem na rodičáku (ten mám do 3 let malé) smlouvu mám na neurčito -jsem stále zaměstnanec. na malou jsem normálně pobírala pul roku mateřskou .. když ted otěhotním-dostanu zase mateřskou? a musím zrušit rodičák na malou? nebo se to zruší automaticky?co se musí vyběhat? děkuju moc za odpovědi
23. říj 2012 ve 12:17  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ano, nárok na mateřskou máš a rodičák musíš zrušit, jinak by jsi ho musela vracet. Dokonce máš nárok i na proplacení dovolené, protože první rodičák se počítá jakoby jsi byla v práci:slight_smile:
23. říj 2012 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
Rodičák rušit nemusíš. Podle nového zákona stačí přejít na nový systém RP a urychlit si čerpání, aby sis zbytek nevyplacených peněz vybrala než nastoupíš zase na mateřskou.
23. říj 2012 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Ahojky,vendullka má pravdu. Je to fajn, docela mě to i překvapilo.Já totiž měla za to,že pak už se bere jen ten rodičák a když mi známá řekla,že je opět nárok na proplacení dovolené,tak mě to potěšilo i když nastupuju do práce...
10. bře 2013 ve 23:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobrý den, chci se zeptat: jsem na 4letem rodičovském příspěvku a čekam druhé dítě. Před 1 porodem jsem byla na pracaku a nemela jsem na nic narok. takže mi přidělily rovnou nejdelší variantu. a chci se zeptat zda budu pobírat něco na to druhé dítě. děkuji předem za odpovědi.
19. dub 2013 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek