• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Když porodím dítě až po RD, mám nárok jen na 3000,-?

11. října 2011 
Ahojky holky, chci se zeptat jak je to s přestupem z rodičovské na mateřskou. Doma mám dceru 2 roky a 4 měsíce, a jsem těhotná. Porod by měl být kolem 6 června 2012. Kamarádka mě dneska řekla že pokud neporodím druhé dítě dřív než mě ukončí rodičovskou s dcerou, tak budu mít u druhého dítěte nárok jen na 3000,- rodičovské. Můžete mě prosím poradit? Na internetu jsem to nikde nenašla :( Díky všem....
10. říj 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mas stale zamestnavatele? Tedy smlouvu na dobu neurcitou? Pokud ne, tak skoncis od porodu jen na rodicaku (ne MD). Pokud ano, tak mas narok na materskou, a potom klasicky navazujici rodicak. Nezavisle na tom, kdy porodis. A od pristiho roku to vypada na ten jednotny rodicak - 220tis. a moznost vyberu delky rodicaku a mes.vysi prispevku :wink: Jo a je tady o tom hodne temat, tak si je projdi :wink:
10. říj 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
mrkni do sekce paragrafy, tam k tomuto problému najdeš spoustu témat a určitě ti bezvadně poradí jani a vojtisek :wink:
10. říj 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud jsi stále zaměstnanc máš nárok normálně na mateřskou a pak výběr delky rodičáku já tedka přešla s rodičáku na mateřskou musela sem ukončit rodičák a od dalšího dne mě běží mateřská a po ní opět nastoupím na rodičák ale pokud nejsi zaměstnaná tak bys měla jít na 4roky ale vše jde obejít:slight_smile:) kámoška je na rodičáku a je těhule a nezaměstnaná takže její manžel nastoupí na mateřskou a pak rodičák převede na manželku takže si bude mco volit opět jak dlouho bude doma.tedak si mužeš k mateřskévyděla kolik chceš takže její chlap bude chodit do práce a aji pobýrat mateřskou.
pokud by ti to nevyšlo že se dítko narodí až po ukončení rodičáku tak mužeš jít na nemocenskou a pak opět nastoupit na mateřskou.
11. říj 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek