Když porodím dítě až po RD, mám nárok jen na 3000,-?

kudelkabudouci
10. říj 2011

Ahojky holky, chci se zeptat jak je to s přestupem z rodičovské na mateřskou. Doma mám dceru 2 roky a 4 měsíce, a jsem těhotná. Porod by měl být kolem 6 června 2012. Kamarádka mě dneska řekla že pokud neporodím druhé dítě dřív než mě ukončí rodičovskou s dcerou, tak budu mít u druhého dítěte nárok jen na 3000,- rodičovské. Můžete mě prosím poradit? Na internetu jsem to nikde nenašla :( Díky všem....

verbalinka
10. říj 2011

Mas stale zamestnavatele? Tedy smlouvu na dobu neurcitou? Pokud ne, tak skoncis od porodu jen na rodicaku (ne MD). Pokud ano, tak mas narok na materskou, a potom klasicky navazujici rodicak. Nezavisle na tom, kdy porodis. A od pristiho roku to vypada na ten jednotny rodicak - 220tis. a moznost vyberu delky rodicaku a mes.vysi prispevku 😉 Jo a je tady o tom hodne temat, tak si je projdi 😉

iluss
10. říj 2011

mrkni do sekce paragrafy, tam k tomuto problému najdeš spoustu témat a určitě ti bezvadně poradí jani a vojtisek 😉

lukza
11. říj 2011

pokud jsi stále zaměstnanc máš nárok normálně na mateřskou a pak výběr delky rodičáku já tedka přešla s rodičáku na mateřskou musela sem ukončit rodičák a od dalšího dne mě běží mateřská a po ní opět nastoupím na rodičák ale pokud nejsi zaměstnaná tak bys měla jít na 4roky ale vše jde obejít🙂) kámoška je na rodičáku a je těhule a nezaměstnaná takže její manžel nastoupí na mateřskou a pak rodičák převede na manželku takže si bude mco volit opět jak dlouho bude doma.tedak si mužeš k mateřskévyděla kolik chceš takže její chlap bude chodit do práce a aji pobýrat mateřskou.
pokud by ti to nevyšlo že se dítko narodí až po ukončení rodičáku tak mužeš jít na nemocenskou a pak opět nastoupit na mateřskou.