Kolik budu brát na 4leté rodičovské dovolené?

amandab
21. bře 2013

Ahoj holky prosím o radu. Jsem těhotná a 20. 4. 2013 nastoupím na mateřskou dovolenou 6t před porodem, poté bych si ráda zvolila 4letou variantu rodičovské, jsem normálně zaměstnaná na dobu neurčitou. Zajímalo by mě, kolik budu brát peněz a jestli mi to musí odsouhlasit zaměstnavatel? Moc děkuji za radu 🙂

betysek
22. bře 2013

@amandab Je to tak, mám to stejně. Požádala jsem si o 5000 Kč měsíčně s tím, že počítám, že budu doma do 4 let věku dítěte. Zaměstnavatele jsem požádala o rodičovskou dovolenou do 3 let věku dítěte a jsem s ním předběžně domluvená na neplaceném volnu do 4 let věku dítěte (na ten rok poskončení rodičovské). To co píší holky 7600 Kč a pak 3800Kč, je v případě, že nemáš nárok na mateřskou, ale v den porodu nastoupíš na rodičovskou....Během toho neplaceného volna budu mít nahlášeno na zdravotní pojišťovně, že pečuju o dítě do 7 let věku a zdravotní pojištění za mě platí stát. Což by bylo možné i v tvém případě, když by tě zaměstnavatel nevzal zpátky a chtěla by jsi být ještě rok doma. Jen při té péči o dítě do 7 let ho nemíš dát do školky na víc než 4 hod denně.

anushka111
22. bře 2013

@veri25
@veri25 tak to vaše přidělená pracovnice špatně nechala odeslat. Raději si tam brzo dojděte, protože to že posílají víc než mají není výjimečné,ale pak je třeba přeplatky vracet !!! a to si už pečlivě hlídají

veri25
22. bře 2013

to je zajimavy, protoze sme zadali o porodny, az ted teda, ale s tim teda souviselo, ze nam museli znovu schvalit rodicak a pridavky a schvalili to v te samo vysi....a pochybuju ze by to schvalili, kdyby tam byla nejaka chyba

janula003
7. dub 2013

@veri25 dobrý den taky bych se chtěla informovat ??? Taky nejsem zaměstnaná a čekáme miminko bohužel musím jit na 4 roky po dobu 9 měsícu 7600 a potom 3800 do 4 let věku dítěte mohla bych vás poprosit o vaší zkušenost jak je to s přídavkami atd... dále děkuji

simonas2
2. zář 2014

ja mam 1 dite a pobiram 7600 přispěvek mi nedaji

jitulka16
Odpověď byla odstraněná
Zobraz