Krátí mi dovolenou po RD, nemám nárok na celých 20 dní

lilithka
18. říj 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat, 19.března 2012 jsem ukončila PPM s první dcerou, protože 20. března jsem nastoupila na další MD se synem. K 1.10.2012 mi MD končí. Zažádala jsem o čerpání dovolené za rok 2012, ale chtějí mi ji pokrátit tak, že mi proplatí měsíce pouze za dobu, kdy jsem byla na MD. Tzn, že pokrátí o začátek roku, kdy jsem byla na PPM a o konec roku, kdy opět už budu na PPM. Já si myslím, že mám nárok na celou. Ale jak to mzdovce dokázat? I na PU a na sociálce mi přiznali, že to neví ☹

hop_ita
11. lis 2016

@j.a.n.i jasny, pro mě je to defacto to samo 🙂 Takže obe dvě dohromady potom, Dík moc.

hanulii
11. lis 2016

@j.a.n.i Děkuju moc, už jsme to vyřešily a je to opravdu 7-8/12. Moc, moc děkuju!

j.a.n.i
11. lis 2016

@hanulii Není zač, hlavně že se povedlo 🙂

hanulii
19. pro 2016

@j.a.n.i Dobrý den Jani, posuzuje se prosím vyčerpaná dovolená jako odpracovaný den? A státní svátek, pokud připadá na pracovní den, je odpracovaným dnem? Moc děkuju.

j.a.n.i
19. pro 2016

@hanulii Jo, oboji.

hanulii
19. pro 2016

@j.a.n.i Moc děkuju!

monulinecka
10. únor 2017

Holky muzu se zeptat? Je to pro me zmatena situace....pracuji v nepretrzitem provozu mame 18 dni dovolene....pracovala jsem leden,unor a vycerpala jsem si 3 dny. Zbylo mi tedy 15 dni dovolene od 1.3-18.8 jsem byla na neschopence a 19.8-2.3 materska dovolena a koukam na pasky ktere mi predala a mam psano v zari 3 dny cerpani dovolene a Tim padem zustatek 12 dni ..... Napadlo me ze to podleha kraceni, ale to by Melo but psany a ne cerpani....muze to tedy byt to kraceni o 3 dny za tu dobu neschopnosti???? Je to spravne? Me to trosku mastvalo,kolegine ktera marodi od zacatku roku a na materskou sla 2.8 podepisovala 15,5 dne coz prisla o 2,5 dne dovoleny.... A ja o Vic kdyz jsem pracovala o dva mesice dele. Poradte mi zda to je spravne to kraceni dovolene dekuji