• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mám možnost získat tříletou variantu rodičáku?

30. května 2011 
Dobrý den, v listopadu mi bude končit rodičák na první dítě, chtěli jsme rovnou druhé dítko, ale bohužel mi nebylo přáno a já ted potratila :rolling_eyes: ,takže už to do konce rodičáku nestihneme, protože ted musíme 6 měsiců čekat, než se budem moct snažit znova,budu se vracet do práce, ale prý musím mít zas odpracováno min 270 dnů abych mela nárok na ppm a možnost si zvolit délku rodičáku, nemáte někdo zkušenost? Prý se to nechá nějak obejít přepsáním rd na manžela. Budu ráda za každé info.
30. kvě 2011 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
obejít to jde, zkus se mrknout do diskuzí, je tady toho spousta na tohle téma... :wink:
30. kvě 2011 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mezi tím měla "plonkový" cca 1,5 měsíce a byla jsem v té době na nemocenské a pak zase pokračuju, mateřská-rodičák :wink:
30. kvě 2011 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aghatka - nemusíš znovu odpracovat 270dnů, pokud máš zaměstnavatele, můžeš otěhotnět klidně v listopadu a místo do práce jít na nechopenku a do další mateřské - na kterou samozejmě máš nárok - domarodíš a máš znovu možnost si zvolit tříletý rodičák. Ikdyž bys do práce nastoupila a odpracovala jen tři měsíce máš stále nárok na mateřskou....nemusíš mít odpracováno znovu 270dnů.
30. kvě 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já také nestihla porodit 2.dítě do konce 1.MD,kterou jsem měla na 3 roky,byla jsem 2,5 měsíce na kontrolce a jelikož jsem stále v prac.poměru,nárok na další 3.letou MD mi vzniknul bez potíží. :sunglasses:
30. kvě 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek