Mám možnost získat tříletou variantu rodičáku?

aghatka
30. kvě 2011

Dobrý den, v listopadu mi bude končit rodičák na první dítě, chtěli jsme rovnou druhé dítko, ale bohužel mi nebylo přáno a já ted potratila 🙄 ,takže už to do konce rodičáku nestihneme, protože ted musíme 6 měsiců čekat, než se budem moct snažit znova,budu se vracet do práce, ale prý musím mít zas odpracováno min 270 dnů abych mela nárok na ppm a možnost si zvolit délku rodičáku, nemáte někdo zkušenost? Prý se to nechá nějak obejít přepsáním rd na manžela. Budu ráda za každé info.

naty
30. kvě 2011

obejít to jde, zkus se mrknout do diskuzí, je tady toho spousta na tohle téma... 😉

ferinka
30. kvě 2011

Já mezi tím měla "plonkový" cca 1,5 měsíce a byla jsem v té době na nemocenské a pak zase pokračuju, mateřská-rodičák 😉

vojtisek2007
30. kvě 2011

@aghatka - nemusíš znovu odpracovat 270dnů, pokud máš zaměstnavatele, můžeš otěhotnět klidně v listopadu a místo do práce jít na nechopenku a do další mateřské - na kterou samozejmě máš nárok - domarodíš a máš znovu možnost si zvolit tříletý rodičák. Ikdyž bys do práce nastoupila a odpracovala jen tři měsíce máš stále nárok na mateřskou....nemusíš mít odpracováno znovu 270dnů.

karotky
30. kvě 2011

Já také nestihla porodit 2.dítě do konce 1.MD,kterou jsem měla na 3 roky,byla jsem 2,5 měsíce na kontrolce a jelikož jsem stále v prac.poměru,nárok na další 3.letou MD mi vzniknul bez potíží. 😎