Matka nezaměstnaná, RD se píše na otce. Jak to funguje?

kmotrice
12. led 2014

Maminky jak to funguje když maminka je nezaměstnaná a RD se píše na otce??? Kdy se to dělá jak?? Potřebuju info pro kmarádku

adusmamus
13. led 2014

Proc by mela jako nezamestnana psat rd na manzela???

adusmamus
13. led 2014

ja byla taky nezamestnana,ale jsem normalne na rd a otec ditete pracuje,jen jsme dolozily jeho prijem a denni vymerovaci zaklad abych si ja jako nezamestnana mohla vybrat delku rd a vysi penez,jinak bych spadala do 4lete varianty...staci kdyz kamaradka na socialce dolozi prijem otce ditete a denni vymerovaci zaklad a pak uz si sama vybere jak dlouho chce byt doma a kolik penez bude brat,dnes uz jsou jine zakonny kazda maminka ma 220 000kc na jedno dite,ty ktere dolozi prijem partnera a denni vym.zaklad si muzou vybrat ty ktere to nedolozi jsou doma automaticky na 4roky,ja nikdy nepracovala jen jsem dolozila co jsem napsala a zvolila jsem si rodicak na 28mesicu to dela 7600kc mesicne,na 3 roky to vychazelo 6100kc...

mrazulkav
15. led 2014

@adusmamus Prosím nevíte na jakém formuláři jste potvrzovala příjem otce dítěte? Já dostala na úřadě jakousi "Přílohu k žádosti o:" nemocenské, ošetřovném, peněžité pomoci v mateřství nebo vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství (to jsou jediné možnosti...) a dál to pokračuje stejně "vtipně" - spousta odkazů, které nejsou nikde vysvětleny, takže zaměstnavatel na to koukal divně, že neví, co tam má vyplňovat :(

findejsova1
16. led 2014

@adusmamus prosímtě když se dokládá příjem otce dítěte jsou na to nějaký papíry?

adusmamus
16. led 2014

jo ty dostanes na socialce proste tam zajdi rekni ze chces formulare abys mohla dolozit prijem pritele a formular na OSSZ-okresni zprava socialniho zapespeceni proitel si v praci necha od sefa nebo ucetni potvrdit prijem a snim a stim druhym formularem zajdete na OSSZ tam mu vypocitaji ten denni vymerovaci zaklad a oba papiry zaneses na socialku kde se vyrizuje rodicak

adusmamus
16. led 2014

@mrazulkav ...penezite pomoci v materstvi...

mrazulkav
16. led 2014

@adusmamus děkuji, prý to předali účetní a ta zatím nic neříkala, tak si s tím snad poradí...

adusmamus
19. led 2014

ano ona o vyplni a posle na socialku, ale nam to ucetni udelala hned a dala nam to do ruky at si to muzem rychlej vyridit 🙂