MUDr. oddaluje můj odchod na rodičovskou z neschopenky

zlatik1
15. dub 2014

Ahoj holky, chci se zeptat jak jste to měly vy? Já mám se svým MUDr. asi problém ☹ , stále se ptám kdy mi napíše ukončení neschopenky a vypíšeme papíry, ale stále to oddaluje. Jsem už 34 tt a stále na neschopence, na RP nárok mám, zaměstnaná jsem dlouho. Jen mi na to řekl, že až dovolí můj zdravotní stav a poslední možný termín pro nástup na RP je den porodu. Tak nevím. V práci mě samozřejmně bombardují a chtějí přesnější datum.
Je to takhle možné? Já myslela, že max. 6 týdnů před termínem porodu musím být na RP 🙂 .

kaca08
15. dub 2014

Na mateřskou dovolenou se odchází 8-6 týdnů před termínem porodu, v tomto termínu lékař vypíše Oznámení o nástupu na mazeřskou dovolenou. Tento doklad se předá do zaměstnání, kde k němu zaměstnavatel přidá přílohu o příjmech a odešle na sociálku.

terinka1989
15. dub 2014

a aky je rozdiel medzi tym ci si na neschopence doma alebo na RP?

j.a.n.i
15. dub 2014

@zlatik1 Nejde o RP, na ten mají nárok všichni (neřeším těď cizince a lidi žijící či pracující v cizině), ale jestli máš nárok na PPM, pokud nárok na PPM máš, tak je lékař povinen ti nejpozději 6 týdnů před porodem tu neschopenku ukončit a ty nastoupit na PPM.

hanivasi
16. dub 2014

přesně tak. Pokud máš nárok na mateřskou, tak je lékař povinen ti to vystavit nejpozději 6 týdnů před porodem. Pokud má s tím problém, okamžitě bych zašla s tímto problémem k jinému lékaři, aby ti vystavil žádost na mateřskou.
Co se týče rodičovské, tak ta je až po mateřské..a mají na ni nárok všichni. O ni si ale myslím už žádáš ty v průběhu mateřské - nemýlím-li se.