Musí být papír na vyřízení rodičáku potvrzený z práce?

findejsova1
26. led 2014

Holky musí byt nějaky ten papír na vyřízení rodičáku potvrzeny od zaměstnavatele? popr. ktery? jsem z těch papiru nějaka zmatená ☹

blahova_andrea
26. led 2014

myslím, že se to jmenuje Doklad o výši čtvrtletního příjmu, nebo možná ročního, nevím...každopádně jim jde, aby věděli, zda jsi u zaměstnavatele čerpala (a tudíž měla proplacenou) dovolenou, kterou máš nárok si vybrat mezi mateřskou a rodičákem 😉 doufám, že si to s něčím nepletu 😅

arrowka
26. led 2014

@blahova_andrea 😕 Nic takového teda připraveného nemám a ani jsem o tom neslyšela, že by to potřebovali. K čemu jim vůbec tato informace je? O tomto formuláři ani nepíše portál MPSV.

blahova_andrea
26. led 2014

@arrowka tak to možná patří k jiné dávce a špatně jsem to přiřadila. formulář existuje, ale asi není potřeba k žádosti o RP 😅

arrowka
26. led 2014

@blahova_andrea Jj, koukala jsem a týká se to příspěvku na bydlení a porodného.

@findejsova1 Řekla bych, že zaměstnavatel nemusí potvrzovat nic, pouze OSSZ.

blahova_andrea
26. led 2014

@findejsova1
@arrowka ano, pokud byl nárok na PPM, tak je potřeba doložit výši denního vyměřovacího základu

findejsova1
autor
26. led 2014

holky všem děkuji za odpovědi

gepe
26. led 2014

@findejsova1
@blahova_andrea
@arrowka neni potreba. Staci potvrzeni ze socialky, kde oni napisou kolik jsi mela na matersky denni vymerovovaci zaklad a kolik jsi realne denne pobirala penez. Ten papir co potvrzuji je z UP, aby sis usetrila jednu cestu z UP na SOc, tak si ho stahni, je nekde na UP webu. Me ho vytiskla pani primo na socialce - byla mila a me by slehlo, kdybych musela na UP jen pro papir a zase zpet k ni. Da Ti tam ty castky, razitko, od-do kdy jsi pobirala, nebo pobiras materskou. S timhle potvzenim pujdes na UP, kde jeste budes s sebou potrebovat svoji obcanku a original RL ditete. Dostanes na vyplneni Fialovou dvoustranku - doporucuju radsi vyplnit predem - vyzvednout driv, protoze je tam potreba vyplnit i udaje o manzelovi/priteli, jeho rodne cislo a podpis. Zazadat muzes i tri mesice zpetne (a to i vyplata penez), pokud si rodicak nestihnes vyridit, tedy pokud chces z materske nastoupit hned na rodicak 🙂 hlavne pozor na jednu vec, pokud prechazis nekdy v mesici treba v polovine apod. A materska ti bude vychazet na vyssi castku, nez Ti bude vychazet mesicni castka za rodicak, tak si rodicak nech az od prvniho dne nasledujiciho mesice od ukonceni materske. Priklad. Pobiras materskou trebaa 15tis mesicne, konci Ti 23. dne v mesici a zadas o nejvyssi rodicak tj 11500kc. Oni Ti na Up vypocitaji castku, ktera Ti bude vyplacena za tech 23 dni v mesici. Pokud castks bude nizsi nez vyska mesicniho rodicaku, tak si nech priznat rodicak v navaznosti na materskou, pokud bude za tech 23 dni vyssi materska nez tech 11500, tak si nech rodicak vyplacet az odnoveho mesice, jelikoz by ti dali jen tech 11500. Resila jsem rodicak ted vestredu 🙂 a oomlouvam se za preklepy, tukam to na tabletu. Snad jsem to napsala i srozumitelne😅

gepe
26. led 2014

Jo a na socialku pro ten vymer muzes kamkoliv, kde to mas nejbliz. Daji Ti ho nezavisle na trvalem bydlisti ci ke ktere OSSZ zasila platby Tvuj zamestnavatel 🙂

findejsova1
autor
26. led 2014

@gepe děkuji ti moc za odpověd napsala si to super 🙂

gepe
26. led 2014

@findejsova1 rado se stalo 🙂