Můžu si na RD přivydělat? Můžu být registrovaná na ÚP?

popelka.miri
22. led 2011

Slyšela jsem, že se prý od nového roku nedá k rodičáku už přivydělat...je to pravda??? Jestli se dá, můžu se zaregistrovat na pracák s tím, že hledám nějakou práci nebo brigádu a jak to pak probíhá?

denousek
22. led 2011

jestli ti zkončila mateřská tak muzes jit na pracak... ale budou se te ptat jestli mas školku!!jinak by te tam asni nepřijaly...
a pak ti budou hledat praci...a kdyz budes registrovana na pracaku tak si muzes privydelat do 4000,-kč a nosit jim tam vyplatni pasky....ale jestli praci nehledas staci se nahlasit na pojistovnu ze se staras o dite do 7 let...-jestli jich mas vic tak do deseti let tuším... a oni ti budou platit zdravotni...ale socialni uz ne..a prijem mit nebudes mjen ten co by sis sama vydelala...

bufina
22. led 2011

@popelka.miri Na rodičáku si můžeš přivydělat. Není to možné jen když jsi zaregistrovaná na ÚP. Dřív se nějaká ta tisícovka dala přivydělat, ale teď už ne. Takže na rodičáku můžeš. Na ÜP by tě nezaregistrovali, když seš na rodičovské...

popelka.miri
autor
22. led 2011

mRodičák mi skončí až v lednu, ale pomalu se mi horší fin.situace, tak hledám východisko. Malá bude přijatá do školky až snad od září. Ale je často nemocná a to mi situci komplikuje.

bufina
22. led 2011

@popelka.miri To je těžká situace. Jedine zkusit nějakou brigádu na pár hodin týdně, jestli máš možnost hlídání.

popelka.miri
autor
22. led 2011

Nemám hlídání, brigádu sháním aspon na víkend ale pořád nic...ted je to na nic. Práci na doma jsem narazila akorát na obálky a to už mě dvě zrazujou, že to dělali a je to otročina za nic a ještě to tam musís vozit, takže spíš se prodělá.