Nárok na nemocenskou po skončení RP

esuska
2. srp 2008

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na jednu věc, na kterou marně hledám odpověď už asi měsíc. Pokud bych otěhotněla na rodičáku ( už jsem čtvrtým rokem ), ale po jeho skončení bych měla nastoupit do práce, protože porod by byl až dlouho po ukončení RP a dostala bych neschopenku, tak bych měla nárok po skončení RP na pobírání nemocenských dávek nebo ne? A na PPM taky? A může mi doktor vystavit neschopenku jěště když jsem na rodičáku nebo až první den po jeho skončení?

Moc moc děkuju za odpověď, mám z toho hlavu jak pátrací balon.
Esuska 🙂

mikca
2. srp 2008

esuska, jestliže máš stále zaměstnavatele, tak když budeš těhu z druhým dítětem po skončení rodičáku, tzn že nestihneš porodit druhé dítě do konce rodičáku na první, tak ti může dnem nástupu do práce vystavit mudr neschopenku. a budeš dostávat nemocenskou..na RD dovoléne se neschpoenka nepíše....podmínky je že musíš být ale zaměstnaná..píšeš že jsi čtvrtým rokem na rd..takže zaměstnavatel ti již není povinnen držet místo a může tě vyhodit..samozřejmně ne na té neschopence..to už ne....snad je to srozumitelné 🙂

esuska
autor
4. srp 2008

mikca,

moc moc děkuju za odpoVěď, jsi zlatíčko, protože na PSSZ mi nebyli tohle takhle jednoduše říct, jen mleli nějaké paragrafy, což mi je na dvě věci, když se v tom nevyznám. Akorát ta paní tam mi říkala, že prý neschopenku mi může doktor vystavit i když jsem na rodičáku akorát pokud ho budu mít , tak mi nepůjde nemocenská. Ale to by nakonec mohla vědět i ta doktorka. 🙂 Hlavní je, aby mi to vyšlo a byla jsem opravdu těhotná. 😀

lidye
5. říj 2008

Dobrý den,mám problém,nevím jestli bych mohla jít na nemocenskou,kdyz jsem tet onemocněla potom co jsem dala v práci výpověd.Ukončeno to mam 30.9.Takže do konce mněsíce od 1.10.už tam nepracuji.Ale byla jsem zaměstnana pod pracovní agenturou a nevím jestli mám nějakou ochrannou lhutu jako u normálního zaměstnavatele.V práci bylo hodně nemocnych lidí a tet to dolehlo i na mně.Tak nevím...