Neschopenka na RD, jak dál postupovat?

katkacim
23. črc 2014

Seklo ma v zadech a ted nevim co s tym... manzel chodi do prace ja som na rodicaku s prckem.... pujdu na pohotovost a asi ma vypisu na pn? Nevi nekdo jako dal postupovat?

blahova_andrea
23. črc 2014

pokud ty dostaneš neschopenku s tím, že se nemůžeš starat o dítě, tak by měl manžel nastoupit na ošetřování člena rodiny, aby se mohl starat on. ale jak to přesně je, nevím. ještě jsme to neřešili. teď nás to tedy taky čeká, tak bych taky potřebovala víc info o očr. kdo všechno ho může vypsat a tak.

takže jestli se tu objeví zkušená duše, tak mám taky dotaz: když porodím a budu v porodnici a přítel půjde na očr kvůli péči o staršího syna, kdo mu to vypíše? přímo v porodnici? jak dlouho lze být na očr?

katkacim
autor
23. črc 2014

@blahova_andrea toto mala teraz svagrova a jej manzel to dostal v porodnici a myslim bol doma tyzden...

blahova_andrea
23. črc 2014

@katkacim díky. on totiž přítel nemá svého obvodního dr. a naše dětská bude mít dovolenou, tak mi přišla ta porodnice jak logická, tak i vlastně jediná možnost 😅

j.a.n.i
23. črc 2014

@blahova_andrea Přímo porodnice a lze být libovolně dlouho, ale zaplatí jen prvních 9 dní.

blahova_andrea
24. črc 2014

@j.a.n.i děkuji moc. no to zaplacení je taky docela zásadní, takže dobré vědět. a v té porodnici mají nějaké formuláře asi sami, nemusí tam přítel nic nosit, že by to jen potvrdili, že? 😅

j.a.n.i
24. črc 2014

@blahova_andrea Jojo, papír na to v porodnici mají, je to trochu jak neschopenka.

blahova_andrea
24. črc 2014

@j.a.n.i moc děkuji. tak už jsem klidná a vím, co potřebuji 😉