Novinářská kachna nebo pravda. Je to pravda, co píší?

xmata
9. zář 2009

Právě jsem si na centrum.cz přečetla zprávu, která mě zvedla ze židle a pořádně nakrkla. Nevíte jestli je to fakt pravda?

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clan...

vojtisek2007
9. zář 2009

kachna to není, měli o tom jednat bu´d dnes nebo zítra - ale tohle snad schválit nemůžou už jenom proto, že je před volbama 😀 😀 😀

alisek
9. zář 2009

Proč ti to přijde jako novinářská kachna????? jediné možné opatření proti velkýmu schodku. Uspořit se musí na všem. jen nechápu, že nesnižujou i důchody.

petua
10. zář 2009

Tak já myslim, že tý dočasný úřednický vládě může bejt jedno, že je před volbama, né 😎

Snižovat rodičák, kterej je už takhle na hraně, to nevim nevim, ale s tou mateřskou a porodným souhlas, to beru.

kolca
10. zář 2009

no myslím, že by si nejdřív měli snížit platy 😠

mystique
10. zář 2009

Ještě, že porodné a mateřská se nás už týkat nebude 😒 V lednu už ji máme za sebou. A s rodičákem nic nenaděláme. Jen mi přijde nefér když člověk platí do systému a pak mu sníží mateřskou nebo rodičák. Tak jako je blbost, aby člověk, který platí daně třeba z 30 tis. a měl mateřskou jako člověk co bere 10 tis. ale to je můj osobní nazor.

popelka.miri
10. zář 2009

Tak tohle mě zase dostalo 😠 😠 Že to vždycky odnesou hlavně rodiny s dětma...Mě by teď nejvíc zajímalo, jak to odnesu já, jako samoživitelka se 3 dětmi...Pokud se sníží dávky obecně, tak doufám, že se to neodrazí v doplatku sociálního příplatku a doplatku na bydlení...to se pak můžu jít s dětma asi pást 🙄

luthien.k
10. zář 2009

"Rodinná" politika by měla mít plnou podporu i v době "krize" nebo recese, chcete-li, páč je potřeba, aby měl i kdo vydělávat v dalších generacích, teda jestli tu nechtějí mít národ přistěhovalců... 😠
By mě zajiímalo, zda si také vláda a parlament sníží adekvátně ty své odměny...

gababa
10. zář 2009

Fajn 🙄
Přesně jsem něco se zlomem roku čekala když nastupuju na mateřskou v půli ledna a v únoru rodím. Fakt dík moc.
Jsem OSVČ a platím si nemocenské pojištění dost vysoké, musim si to přečíst ještě v klidu o co všechno teda přijdu. Teď žiju z ruky do huby a hlavně mě živý muž, spoléhám na dobrou mateřskou.
😢 😢 😢

andelka
10. zář 2009

Mně nejvíc štve, že se to má týkat jen roku 2010, vždyť je to diskriminace 😠 Brát rodinám, které už tak mají problémy je hrozné. Copak stát nepotřebuje děti? Už není rodina základ státu? Měli by na celý rok 2010 snížit platy sobě. 😠

gababa
10. zář 2009

Přesně tak, můžu snad za krizi? ☹

No, pokud je tady někdo z vás účetní nebo jinej šikulka, můžete mi poradit prosím? 🙂
Jsem OSVČ a platím DP 1720, NP 700/měsíčně.
Dostanu mateřskou o 20% nižší nebo jako nemocenskou? Kolik to tak bude dělat?
Omlouvám se, že se asi blbě ptám....
Vyhodila jsem účetní, tak jsem v pr... než bych si to sama spočítala. ☹
Děkuju

konsa
11. zář 2009

chápu, že pro někoho je to dost velká rána, ale je hold krize, takže šetřit se musí všude a uskromnit se musíme všichni....nebojte -on pak zas přijde "spasitel"Paroubek, zavede sociální jistoty a všichni se z něj po..... (nehledě nato, že je to on, kdo zruinoval státní kasu) ☹
ale politika sem na MK nepatří, pardooon 😉

kacka.va
11. zář 2009

mystique: jo jo souhlasím, nevím proč by měl někdo, kdo vydělává víc dostávat mateřskou relativně nižší. Podle mě by mělo být dané procento a to se počítat z jakéhokoliv platu.

kolca
11. zář 2009

no já chápu, že se šetřit musí, ale měli by začít u sebe!!!

mysulka
11. zář 2009

Já souhlasím, Kolci a spol. 🙂 Tak ať si odeberou ty svoje výhody a začnou fugovat jako "normální"lidi. Mají nehorázný palat za práci, kam nemusí chodit a když už tam dojdou, tak jí prospí (to by se mi taky páčilo 🙂 ) Extra letadla, dietky, dopravu zdarma, MHD zdarma a jiné takové brkotinky, které nás lidičky něco stojí. Tak ať udělaj gesto a vzdají se toho!!! Pak ať si škrtaj, a můžou mi i ukázat při dnešních nehorázných nákladech na provoz domu, ošetření dětí + očkování dětí, jak vyjdou s průměrným platem u chlapa a rodičovskou a byla bych tak velkorysá, že bych jim dala tu 2. variantu a ne 4. rok té zpomalené 😠

Chápu, že musí stát nějak reprezentovat, ale možná by víc reprezentovali stát, kdyby státní zakázky nedělali jeden stejný metr silnice 5x za 3 měsíce, jednou zapomněli kabel, po druhé se jim to nepovedlo a po třetí to udělali na nečisto, co kdyby se to po 4. nepovedlo. Pak by ten rozpočet byl asi taky o něčem jiném. Nevím díky čemu máme nejdražší km dálnice v Evropě a myslím, že se mnou budete souhlasit i ty, které jsou pro snížení podpory rodin, že v porovnání s tímhle jsou naše mateřské, porodné... kapička. Až budeme za pár let nejstarší národ v Evropě, tak si můžeme poděkovat, kolik z Vás plánuje 2 mímo, o 3. ani nemluvím, když nevíte, co bude za půl roku?

No fuj, to mi zvedli mandle 😀

misicka85
11. zář 2009

Naprosto souhlasím s tím co napsala Mysulka!!!!!!! Když ubírat, tak všem a první ať začnou u sebe! nejradši by všechny dávky zrušili ale sobě na platy a výhody nesáhnou!!!! 😠 😠

misicka85
11. zář 2009

Ale myslím že to neschválí, teď mají jiné starosti na řešení a po volbách se k tomu kdo ví kdy kdo dostane! Takže to moc neřeším,stejně s tím nic nenaděláme!!! Jedině zajet do Prahy, vidle do ruk a vyházet je z oken! 😀

mysulka
12. zář 2009

Tak dej vědět, pojedeme spolu i když nás zavřou, tak se o nás stát postará, pracovat nebudeme muset, to je dobrovolné a budeme mít i telku a společenský program, na který doma nemáme čas, protože buď vyděláváme na daně a nebo se rozšoupáváme za podporu rodin 🙂

natalka1234567
12. zář 2009

asi se pujdem všichni pást 🙄 🙄

kolca
15. zář 2009

http://www.novinky.cz/domaci/179017-odchodne-po...
tak takhle se šetří 😠 😠 😠 😠

mala_viki
15. zář 2009

tak tohle mi opravdu hlo žlučí 😒 na tohle platíme daně

nejbe
15. zář 2009

http://www.novinky.cz/domaci/179079-kdyz-neschv...

tak oni nám to snad nakonec schválí.... 😠

kolca
15. zář 2009

nejbe tak to je paráda....sobě si daj statisícové odměny a nám z těch pár tisícovek pár stovek vezmou. to je fakt no comment

misicka85
21. zář 2009

Tak to fakt schválili 😠 😠 😠

No super, a to snížení se týká jako všech, i když už na RD jsem, tak od nového roku se mi sníží a nebo se to týká jenom těch co v r.2010 budou na MD a RD teprve nastupovat????

renda71
21. zář 2009

misicka já myslím,že to bude platit pro všechny ☹ ☹