Petice za jeden výplatní termín rodičáku

myisiska1
21. únor 2013

Jak bylo již medializováno, tak se pár maminek se snaží bránit proti úřednímu šimlu. Vyplácení rodičáku a mateřské nemá svůj pevný termín a proto to některým maminkám dělá veliké finanční potíže. Dle mluvčího MPSV jsme rozmazlené. Pokud se chcete podpisem připojit, případně se zúčastnit demonstrace, tak více informací najdete zde: http://www.facebook.com/events/536587469718754/

j.a.n.i
21. únor 2013

No, jenom, aby to pak nesjednotili třeba na 25. ...

kataol
22. únor 2013

já si třeba všechno platím o měsíc dopředu..splátky jsem si posunula na začátek měsíce a platím to z peněz, co mi přišly měsíc předtím, na nějaké petice se vám vykašlou, jim je to jedno...jestli jste si nevšimly, v parlamentu jsou vesměs muži a ti neví, co to je být na mateřské a táhnout něco z jediné dávky...podle mě ani nejsou schopni to sjednodit za celou republiku na jeden den, možná na kraje, okresy, ale ne na celou republiku...já se teda na stát rozhodně nehodlám spoléhat a si to ošetřuju sama svým způsobem, než čekat na dávky a děsit se, že ještě nepřišly...

j.a.n.i
22. únor 2013

@kataol Tak ono je i logické, že to nemohou sjednotit na celou republiku na jeden den, ono by to totiž pak mohlo celé spadnout... ne náhodou mají třeba mobilní operátoři konec účtovacího období nikoliv pro všechny ke konci měsíce, ale na 4 skupiny v jeho průběhu.

aideen
22. únor 2013

Já jako hlavní problém vidím to, že se může stát, že budeme třeba dva měsíce bez peněz. Vemte si, kdyby v březnu přišli peníze dejme tomu 2.3. a v dubnu to poslali třeba až 27.4. To je pro mě opravdu dost děsivé. I když si nemyslím, že to něco změní, podepsala jsem 🙂 To je to nejmenší, co člověk může udělat a i když mám manžela a nějak bysme to přežili, nedokážu si představit být samoživitelkou v této situaci.

kataol
22. únor 2013

@j.a.n.i akorát to vysvětlit těm ostatním 🙂

kataol
22. únor 2013

jijo a ještě jedna věc, nakonec to kvůli těmhle peticím a demonstracím dopadne tak, že si úřad práce teda určí datum, to datum dá na konec měsíce a bude se tím ohánět, že jste chtěly datum, tak ho máte a nakonec stejně všechno budete muset platit měsíc předem..a úřady se budou smát

hojda
22. únor 2013

TAky myslím, že petice nebude moc úspěšná, na druhou stranu, nikdy jsem neslyšela, že by byl problém třeba při vyplácení důchodů a ty taky nejsou vypláceny v jeden den, tak proč to u něčeho jde a jinde ne.......

zuzik24
22. únor 2013

Jeden výplatní termín rodičáku je nesmysl, to nemůže sebelepší počítačový systém zvládnout, aspoň si to myslím. Ale měly by být konkrétní pevné termíny třeba pro kraj nebo tak něco. Kdyby se v tom někdo nešťoural a nedal ÚP povinnost vyplácet všechny dávky, tak by to pořád fungovalo. Ale to ne, někdo zase musel vykázat činnost a kdo je první na ráně? Matky s dětma, protože mají manžele, partnery, rodiče atd. a tudíž jim vždycky někdo pomůže. A že to tak někdy není, tak smolík pacholík, to už nikoho nezajímá.

j.a.n.i
22. únor 2013

@hojda Teď se přiznám, že nechápu, právě protože nejsou vypláceny ve stejný den, tak problémy nejsou, ne 🙂 A jinak mi třeba důchody přijdou jednodušší, ta částka je furt stejná, nemusí se řešit zda ještě ten dotyčný má nárok, nic se průběžně nedokládá...

Jinak konkrétní výplatní termíny by měly myšlenku, akorát tedy nevím kdo by rozhodnul, kdo dávky bude dostávat na začátku měsíce a kdo až ke konci, jestli by to třeba nebyla diskriminace 😀

hojda
23. únor 2013

@j.a.n.i No právě, že je to stejné jako rodičák, který se taky nevyplácí v jeden termín a u důchodů to jde a tady ne. Důchody se také přepočítávají, vznikle třeba nárok na vdovský důchod, myslím, že i na bezmocnost se něco bere, ale nevím, jestli je to v důchodu.

j.a.n.i
23. únor 2013

@hojda Ale ta petice chce jedno pevné datum pro všechny, takže to nebude jako důchody.
No, přepočítávají, ale jak často, nárok na důchod vznikne jednou (ten výpočet jen tak mimochodem trvá několik měsíců), pak případně pokud ten důchodce nějakou dobu pracuje a pak jednou ten vdovský.
Oproti tomu, rodičák lze měnit každé 3 měsíce a před každou výplatou se musí zkontrolovat zda už nebylo dosaženo limitu. A příspěvky na bezmocnost platí UP.

hojda
23. únor 2013

@j.a.n.i Asi se pořád nechápeme, já vím, že chce jeden termín, psala jsem, že to určitě neprojde, výplata v jeden termín. Nevím, ale nemyslím, že by všichni každé 3 měsíce něco měnily, přepodkládá, že změnu udělá každý jednou max 2x za celou dobu a přece se to nekontroluje ručně, že jsou peníze vyčerpané, nebo ano, to musí vyplivnout počítač, pokud ne, tak je třeba investovat od IT 😀 .

j.a.n.i
23. únor 2013

@hojda No, ručně to nikdo nekontroluje, ale zatěžuje to ten IT system, plus není ještě extra vychytaný, jedou přes něj všechny dávky... takže to, že fungují důchody neznamená, že musí fungovat všechno, ano mělo by... ale není to to samé a než si to všechno sedne ještě chvilku potrvá 😒

hojda
23. únor 2013

@j.a.n.i Než si to všechno sedne, tak to zase změní a bude to vše od znova 😒

j.a.n.i
23. únor 2013

@hojda jo, to je dost dobře možné 😒 v tom se právě (zatím) liší ty důchody, že na nich není co vymýšlet, tak do nich nikdo nerýpe... a snad ani nezačne.