PN po končící RD a nástup na MD. Kolik dostanu peněz?

jitulka33
21. čer 2009

Dobrý den, nevíte kolik dostanu peněz, když chci po první MD končící 28.1.2010, ihned na druhý den nastoupit na neschopenku kvůli druhému těhotenství a mám pak nárok od zaměstnavatele dostat mateřskou ? Děkuji Jitka

vojtisek2007
21. čer 2009

jitulka - výše neschopenky se ti bude vypočítáva z platu před první mateřskou (jestli jsi si teda na rodičáku nepřivydělávala) a pak zase budeš mít nárok znovu na mateřskou -hlavně mít stále zaměstnavatele !!!!

jitulka33
autor
21. čer 2009

Vojtíšku díky-Ano zaměstnavatel stále funguje , ale propouští a tak by mě to čekalo taky,z toho důvody chci jít na neschopenku i když diagnozu na to mám,(artroza kyčle), a pak na druhou mateřskou.Jen nevím jestli jít hned na druhý den co mi skončí rodičovák, nebo i dříve.

vojtisek2007
21. čer 2009

stačí až po skončení rodičáku, dnem nástupu do práce prostě nastoupíš na neschopenku

pospecka
2. črc 2009

Ahoj mamky, můžu se zeptat, jak by to bylo v případě, že by si maminka na rodičáku přivydělávala? To by potom ten přivýdělek na RD ovlivnil i výši mateřské v tom prvním půl roce u druhýho prcka???
Mě teda teprv čeká nástup na první MD 😅 (teď jsem na PN), ale přemýšlela jsem o nějakým tom přivýdělku k RD a do dvou let bysme rádi druhýho prcka, ale kdyby to nevyšlo a nepřekrývalo se datum konce první RD a začátku druhé MD a já byla na konci první RD aspoň těhu, chtěla bych to vyřešit PN, protože moje práce se velmi mění a než bych se dostala do tempa, tak už by mi zase začínala nová MD, takže by ze mě v práci radost určitě neměli. 😀

Díky za odpověď

vojtisek2007
2. črc 2009

pospecka - no ono to záleží na tom, kdy bys nastupovala na tu druhou mateřskou - když by jsi to stihla ještě když budeš na rodičáku s prvním dítětem, budeš mít nárok na mateřskou, která ti vyjde líp (takže buď dostaenš tu samou jako u prvního nebo když by ti vyšla vyšší z toho přivýdělku, tak tu),ale kdybys na mateřskou nastoupit nestihla ještě při rodičáku, a třeba bys tam měla dva měsíce mezi neschopenku, nebo bys chodila třeba do práce, tak se ti vezme mateřská z toho přivýdělku.....

kopretina82
13. črc 2009

Taky bych seráda zeptala...Jak se počítá 2 MD, když si během 1. RD nic nepřivydělám a nestihnu nastoupit na MD během té 1. RD? Zatím se snažíme, takže je to jen hypoteticky-máme do září čas, ale co když to vyjde o měsíc nebo 2 po ukončení RD (RD mi končí 6/2010)? Z čeho se pak MD počítá? Není tam třeba ještě nějakád oba navíc, nebo seto musí stihnout nejpozději do konce RD?
Díky