Potvrzení o pobytu matky a dítěte v ČR kvůli rodičáku

elvira
28. srp 2012

Včera prý proběhla v tv zpráva, že každá matka pobírající rodičovksý příspěvek musí do října podepsat nějaké potvrzení o pobytu svém a svého dítěte v ČR, jinak jí nebude vyplacen už za říjen rodičák.
Hledala jsem to na netu a nějak nemůžu najít.
Je to pravda a dá se někde stáhnout formulář?
Mezi formuláři na pracáku i sociálce jsem hledala a nenašla...
Předem díky.

d105
28. srp 2012

@elvira tak jsem si tam dneska volala a je to pravda, mám si to tam jít vyplnit nějaký formulář, prý to bude až od října, ale to už by nám bylo pozastaveno braní rodič. př. a pak by náz vyzvali, takže když tam půjdeme teď, tak nám nic pozastavovat nebudou, nechápu proč víc neinformují maminky, to je teda věc ☹

bosorkajarka
28. srp 2012

a to musi vsechny maminky, ktere berou rodicak? i kdyz me v listopadu konci??? si delaji srandu 😠

vera78
28. srp 2012

A je někde na netu ke stažení ten formulář? Alespoň to v tv tedy říkali, že je možné ho stáhnout a poslat doporučeně. Jen tedy se mi to stále nedaří nikde najít.

adeden
28. srp 2012

V pátek by mi přišel formulář domů .. Podepsala jsem prohlášení, že já i Adámek máme trvalý pobyt na území ČR a včera jsem jim to byla hodit na hlavu ..
🙄

smolinek
28. srp 2012

ahoj, řešim tady teď to stejné. Kdyby včera nevolala babička, tak to vůbec nevím 🙄 Hledám na portálu ministerstava soc. věcí a práce. Když to je od nového roku, tak ty maminy, které přecházely z mateřské na rodičovskou někdy okolo února a později, by měly mít formuláře podepsané, ale já si nemohu vzpomenout, že bych něco takového podepisovala 😒

mates22
28. srp 2012

no to už si snad dělají srandu, já o tom vůbec nevěděla, než jsem narazila na tuhle diskuzi...takže ne tak dost na tom, že tam budu muset letět pro s kartu, kterou si rovnou nechám převádět na účet, čili jen další administrativa a stejně mi výdaje nezkontrolujou.... ale ještě tam zase poletím pro formulář a s formulářem, jako fakt to nemám za rohem a celodenní cestování s malým nic moc 🙂. To by mě zajímalo o co jim jako jde 😝 . Jsem se hned po ránu rozčílila, ale Vám holky děkuju, ještě, že se tu máme 😉

mates22
28. srp 2012

@adeden jé a nevíš jak přesně se ten formulář jmenoval? třeba by se to pak snáze hledalo- já se trochu obávám, jak znám náš pracák, že to nepošlou, nebylo by to poprvé

mates22
28. srp 2012

tak jsem jim poslala meila, ať mi pošlou odkaz, jsem zvědavá...já už jim ani netelefonuju, ono je lepší mít to vždycky černé na bílém, co se úřadů týká...sice to dýl trvá, ale do října mi snad odpovědí 🙂. Takže jestli pošlou odkaz, tak ho sem hodím

elvira
autor
28. srp 2012

Holky - moc díky za odezvy, jsem taky slušně nas..., protože se neumí ozvat předem, až by nepřišly peníze, tak bych se divila.
Za další - mám pocit, že jsem někde podepisovala, že jakákoliv změna se musí neprodleně ohlásit, takže na co je toto?
To by měly snad hlásit jen maminy, které mají pobyt mimo ČR, ne?
Mates22 - budu čekat, jestli Ti pošlou nějakou informaci... 😉

camelinka
28. srp 2012

tak jsem ted volala na urad a je to pravda, pry budou rozesilat oznameni.

adeden
28. srp 2012

přesný název nevím .. ale mám v ruce ještě průvodní dopis, kde teda není taky název přesně napsaný, ale hledala bych něco na způsob - PROHLÁŠENÍ O TRVALÉM POBYTU NA ÚZEMÍ ČR .
Ale když se ptám po kamarádkách v širokém okolí, tak každé do došlo domů ..
Tak vyčkejte , zpět potvrzené to chtějí mí to 30.9.2012, tak ještě trochu času je ..
Ale je to vážně vopruz !! NECHÁPU TO !
Stejně jako jsem nechápala potvrzení státního občanství (které jsme museli jet potvrdit do Prahy) při vyřizování pasu -
někomu tam nahoře to ale došlo a tato povinnost byla letos zrušena ...
My ji loni obsolvovali .... 😠

veronikaka
28. srp 2012

Co to je zase za blbost ... Nemají co dělat, tak si vymýšlejí práci ... 🙄

mates22
28. srp 2012

@adeden díky, tak to právě nic takového tam není, ale momentálně nefungují stránky s formulářema, tak třeba na tom makaj 🙂. Já u nás vyčkávat nebudu, už se mi stalo, že sem málem přišla o peníze, protože mi neposlali formulář ☹, takže jim moc nevěřím

adeden
28. srp 2012

mates22 - tak to chápu .. někteří úředníci tam sedí zcela zbytečně ..
Pevné nervy ...

betka_pralinka
28. srp 2012

Maminky tak jmenovat by se ten formulář měl takto -Údaje o bydlišti žadatele a společně posuzovaných osob pro účely dávek státní sociální podpory od 1.10.2012 a nebýt kamarádky,tak o tom nemám ani páru. Až po tom co se mi o tom zmínila,tak jsem kukla sem a zjistila,že nejsem sama kdo o tom nic neví. Pořád jen nějaké papírování 😒

werunqa
28. srp 2012

Ahoj,
u nas ve meste pry tyto formulare zatim nemaji k dispozici.Ja si jdu v zari zadat o rodicak-tak jim to tam zrovna podepisu 😉
Ale slysela jsem od jedne maminky, ze pry to podepisovani plati jen pro maminky co jsou na rodicaku od minulych roku.Ty co pry sly na rodicak v roce 2012 to udajne podepisovat nemusi-pry jak vyplnovaly zadost o rodicak, tak k tomu mela byt priloha tykajici se tady tech podpisu....ale NEVIM, co je na tom pravdy 😉

d105
28. srp 2012

tak to mám doma a je to
- ÚDAJE O BYDLIŠTI ŽADATELE A SPOLEČNĚ POSUZOVANÝCH OSOB PRO ÚČELY DÁVEK STÁTNÍ SOCIÁLNÍ PODPORY OD 1.10.2012
tak to musí podepsat i manžel, tak jsem to musela vzít domů 😉

elvira
autor
28. srp 2012

@werunqa - děkuji.

werunqa
28. srp 2012

@d105
taky jsem slysela, ze to ma podepsat i manzel..a kdyz nejsme vziti-tak to muj musi taky podepsat?

d105
28. srp 2012

@werunqa tak to nevím, tam se poptáš a vezmeš to domů, já si to taky musela vzít, protože manžel je v práci 😒

werunqa
28. srp 2012

@d105
ja doufala, ze to sfouknu tam-pac muju bude taky v praci..no co uz 😉

mates22
29. srp 2012

hm, tak z úřadu se mi meil vrátil jako nedoručitelnej, to maj super vymyšlený, tak tam ve čtvrtek pošlu manžela, ať to vyzvedne........... doteď jsem si myslela, že žiju ve středočeském kraji, ale podle toho, že my tu už máme podle pana tiskového mluvčího rozdáno, tak asi ne 😀

michaelka83
29. srp 2012

Holky, kámoška mi vzala formuláš včera ze soc., a manžel to prý podepisovat nemusí.... 😕 tak já už fakt nevím. Nemáte některá z Vás odkaz, jak ten blbej formulář má vypadat?

hellen
29. srp 2012

Žádný formulář si tu nestahujte.Každý úřad má jiný.Ať ho nevyplňujete zbytečně.Info od kamarádky s ÚP.Musíte mít ten pod ,který okres spadáte.

mrsblack
29. srp 2012

Formulář vypadá takto a jmenuje se PROHLÁŠENÍ ŽADATELE O DÁVKY STÁTNÍ SOCIÁLNÍ PODPORY. Ale každý ÚP má svůj vlastní, takže univerzální nikde stáhnout nejde. Taky nevím, jak je to s tím podpisem manžela - nechce si mi to tahat dom a pak zase zpátky, musím kvůli tomu z toho našeho prdeláčkova 😀

zuzik24
29. srp 2012

Ahoj holky, asi budu za naprostýho blbečka, ale tenhle formulář se vztahuje jen na maminky, co už rodičovskou pobírají? Já už ji nepobírám, ale od příštího týdne nastupuji zase na mateřskou dovolenou, tak nevím, jestli se to vztahuje i na tu. Předpokládám, že až budu z mateřské přecházet na rodičovskou, tak bych to podepisovala až potom, ale teď mi jde o tu mateřskou. Jinak dneska dávala jedna dobrá duše na FB tenhle odkaz, tak třeba vám pomůže, i když podle toho, co tu píšete, tak to má každý ÚP jinak. Božeeee, to je bordel, se neumí shodnout ani na formuláři a každej musí jak blbec chodit na pracák. I když vlastně proč ne, když máme na té dovolené tolik času 🙄 😠 http://portal.mpsv.cz/upcr/gr/aktuality/2012/20... Když si rozkliknete ten modrý odkaz v textu na webovky, tak tam na vás vyjede i formulář, kterej je teda hoooodně divokej 🙄

zet83
29. srp 2012

@zuzik24 no mě včera paní na UP řikala, že kdo pobírá už ten nový že nemusí nic podepisovat páč je v tom "novým" formuláři už na to kolonka. Já totiž budu přecházet teď ze starého na nový (místo 2 let, zůstanu doma 2,5) takže budu vyplňovat nový formulář, teda už vyplnila, a nemusím psát nic dalšího. Pokud bych to tam zítra neodnesla, tak si mám dojít pro ten "dotyčný" formulář. Takže podle toho, co mě řekli na UP v Táboře osobně z očí do očí , Ty žádný spešl nepotřebuješ 😉

mates22
30. srp 2012

tak já jsem stáhla toto, bylo to pod článkem o tomto jakože formulář ke stažení, ale je to zase něco jiného, takže.............. http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/document/... a koukám, že je to totéž jako psala @zuzik24

mates22
30. srp 2012

@zuzik24 myslím, že na mateřskou se to nevztahuje, aspoň podle toho odkazu jsem to tak i pochopila