Potvrzení o pobytu matky a dítěte v ČR kvůli rodičáku

elvira
28. srp 2012

Včera prý proběhla v tv zpráva, že každá matka pobírající rodičovksý příspěvek musí do října podepsat nějaké potvrzení o pobytu svém a svého dítěte v ČR, jinak jí nebude vyplacen už za říjen rodičák.
Hledala jsem to na netu a nějak nemůžu najít.
Je to pravda a dá se někde stáhnout formulář?
Mezi formuláři na pracáku i sociálce jsem hledala a nenašla...
Předem díky.

eficenka
30. srp 2012

@zuzik24
@mates22
@zet83
mateřskou vyplácí zaměstnavatel, tohle se vztahuje jen na dívky od státu - tudíž na rodičovskou..

mates22
30. srp 2012

@mrsblack tak tohle je přímo formulář pro mě 🙂 , když ho nepošlou, vytisknu si klidně tenhle ať se s kvalitou poperou sami 🙂, díky.

A ještě, to se teda do kolonky musí vyplnit všichni? I manžel? On přece s mejma dávkama nemá nic společnýho, ale když píšete, že Vám řekli, že to musí podepsat i manžel, tak tam asi být musí

adeden
30. srp 2012

teď jste mne zarazily ... já jsem tam nic o podpisu manžela neviděla ... 😲

zuzik24
30. srp 2012

@eficenka, @mates22 Moc děkuji za odpovědi, taky jsem si to myslela, ale víc hlav víc ví 😀 Takže tenhle úúúžasný formulář vyplním až později, třeba to do té doby zase nějak vylepší 🙄

eficenka
30. srp 2012

@zuzik24
až půjdete žádat o rodičovskou, tak ten formulář už je normálně zavzatý v těch papírech od 1.1.2012, takže kdo podepisoval po tomhle datu, tak už má vystaráno...

zuzik24
30. srp 2012

@eficenka Jj, tak jsem to myslela. Stejně mi to přijde na palici - vyplňovat spešl formulář, dřív stačila jedna kolonka. 😒

mrsblack
30. srp 2012

@zuzik24 na mateřskou se to určitě nevztahuje, jen na rodičák. Ale ten formulář, co jsi dávala odkaz, to je teda masakr - vyplňování tak na hodinu 😖 Snad to bude jen ten jednodušší...

@mates22 🙂 já jsem jiná pobočka, jinak bych jim ho tam taky hodila bez ohledu na kvalitu 😀 A taky nevím s tím podpisem manžela - rodičák přece beru bez ohledu na něj.

mnaulink
1. zář 2012

na mateřskou asi ne, ale na rodičák který nevazuje na to, jsou to blbci a z maminek si dělají rukojmí.

valentovasasa
2. zář 2012

holky, nevíte někdo jak to je s tím podpisem, když mi RD končí 22.9. musím tam letět taky? Zítra se vracím do práce,a le RD nechám doběhnout, tak nevím abych nepřišla o poslední měsíc co mi maj vyplatit v říjnu...

kachnik
5. zář 2012

Tady je odkaz, kde si můžete formulář vytisknout a poslat. Dle info paní na Úřadě práce pro hl.m.Prahu by si každý úřad měl klienty vyzvat, aby jste to vyplnily, ale je to možné udělat již dopředu. Většinou se to posílá, kde jste si žádaly o rodičák
http://portal.mpsv.cz/upcr/gr/aktuality/2012/20...

mates22
5. zář 2012

@kachnik díky, bohužel u nás v MB mají podle všeho trochu jiný formulář a paní mi řekla, že mám vyčkat na ten jejich. No manžel ovšem odjíždí na služebku, čili bychom pak ten jejich termín 30.9. nestihli, takže případně budou holt muset akceptovat i toto. Jen holky, co už jste to posílaly, nebo vyplňovaly, kam se tam má podepisovat ten otec? Nebo se má i vyplnit jako posuzovaná osoba? To asi ne, ne? Ani starší dceru tam uvádět snad nemusím, se jich to přece netýká.

kachnik
5. zář 2012

Tak to bohužel netuším, je hloupé že to má každý kraj jinak, to nechápu ☹

mates22
5. zář 2012

@d105
@adeden Holky prosím o radu, asi už jsem tatar, nebo sem moc dlouho s dětma doma, ale................. v hlavičce bude moje jméno a příjmení a můj trvalý pobyt....v posuzovaných osobách bude syn na kterého dávky beru a i manžel a dcera????? Protože jsem koukala, že v těch nových formulářích na rodičák tam je kolonka na druhého rodiče i sourozence - ale zase si nejsem moc jistá, jestli oni jsou taky posuzované osoby, spíš bych řekla, že ani ne. A poslední otázka, manžel to má podepsat teda kde?

kachnik
5. zář 2012

Já bych napsala pouze dítě na které pobírám příspěvek a podepsala bych to pouze já. Dnes to budu vyplňovat a kolonka pro otce tam není. Je to přeci naše potvrzení, tak co by tam dělal manža 🙂

adeden
5. zář 2012

mates22
jsme na tom podobně ... taky mám kolikrát úplně vše z hlavy vykouřeno ...
Ale přišel mi domů teda úplně jiný formulář ..
Bylo tam v horní polovině napsáno - jméno dítěte, pod tím hned jméno moje a pod tím podpis, že jsou data pravdivá ..
O manželovi tam taky nebylo ani slovo ..

d105
5. zář 2012

no já mám jjiný papír, tento jsem asi podepisovala a to když se maličký narodil, ale už si to nepamatuju, no to bych pak nemusela mít ten co mám teď doma, ale radiji ho tam taky dám a bude to potuplované, tak to jsem ti nepomohla co? 😅 😅 Ale vypadá to, že tam ten manžel být nemusí 😉

lusyy
5. zář 2012

Holky,vám ten formulář přišel domů? Mě nic,tak jsem tam zavolala a paní mě řekla,ať si to příjdu podepsat,že vyzvána nebudu a ohledně S karty prý taky. A já jsem čekala,že mě příjde nějaký dopis. nebýt MK tak o ničem nevím ☹ Původně jsem si myslela,že v tomto státě máme povinnost do 8 dnů nahlásit naše případné změny(adresu,změnu příjmení apod.) Ale pokud nic neměním,tak bychom měly být vyzváni. Mě už to připadá jako kocourkov 😖

adeden
6. zář 2012

lussy .. ano, přišel mi formulář domů na konci srpna ..
Spadáme pod Příbram, tak tam to mají asi holky pod kontrolou ... 😉

lusyy
6. zář 2012

@adeden jééé,vy se máte 🙂 Tak to teda u nás neeee.

elvira
autor
6. zář 2012

Tak jsem včera formulář vyplnila přímo na úřadě - vlastně jen moje iniciály - pobyt v ČR - ANO a totéž u syna.
Jen mě paní šokovala S-kartou... Když mi o ní říkala, tak jsem reagovala, že mě se to už snad netýká... Rodičák mi končí na konci ledna... A týká se to, bohužel , i mě, mám ale počkat, až mě oni vyzvou.
Můžu vám říct, že jsem nas.... neskutečně.
Proč si mám, kvůli 4 měsícům zřizovat nějaký účet?
No jasně, chtít dostávat dávky, tak budu muset, ale je to jak v Kocourkově. 😠

elvira
autor
6. zář 2012

Jo - a o manželovi ve formuláři nebylo ani slovo, ani podpis nechtěli. 🙂

werunka21
12. zář 2012

@mates22 Ahojky, nevím jestli je to ještě aktuální, ale dneska jsem to vypisovala na úřadě a nahoře jsi ty a pak je celý zbytek rodiny, včetně otce, jejich data narození a povolání, práce nebo tak něco. U dítěte jsem psala "rodičovský přízpěvek". A pak jen podpis matky. Ale slečna se tvářila jako co tam asi chci, vážně ochota sama 🙄

vikirobi
12. zář 2012

Tak ty formuláře jsou teda všude jiný.Ve Znojmě dávali jen jména,rodný čísla a bydliště v ČR,nic víc se tam vyplňovat nemuselo.Akorát já jsem jako vždy měla opět štěstí na neochotnou pracovnici,která po mě hodila papír a ať si to jdu ke stolečku vyplnit.Když jsem se jí ptala,jestli to u manželova okénka má podepsat on,tak mi řekla,ať to podepíšu já a utekla.Jenže jsem nevěděla,jestli to mám podepsat za sebe nebo za něho.Tak jsem se zbalila a šla pryč (byla jsem u jiného okénka,protože moje bylo zavřené) a v pondělí výrážím na pokus číslo dvě 🙂

vikirobi
12. zář 2012

Zachvíli budeme muset studovat školy :"JAK MÍT PŘEHLED V ZÁKONECH"

mates22
13. zář 2012

@adeden no my taky spadáme pod Příbram a kde nic tu nic 🙂

@elvira no vidíš a mě paní do telefonu říkala, že to musí podepsat otec, ale kolonku tam na to nevidím ☹, teda na tom skenu, co zatím mám

@vikirobi a to tam byla kolonka přímo na podpis manžela? nebo jen na konci toho řádku, kam se manžel vypisuje se má podepsat?

adeden
13. zář 2012

tak teď jsem z toho vedle jako ta jedle ..
Přišel mi papír jiný ...
Bylo tam jméno malého, moje - s adresou trvalého bydliště .. Společně posuzované osoby tam nebyly .... 😕
Bylo to prohlášení o trvalém pobytu na území ČR ..

elvira
autor
13. zář 2012

Když mě připadá, že jako ve všem, je i v tomto bordel...
Nedají zavčas vědět - a to o změně vědí už od začátku roku. Za kdejaký blábol utrácí na poštovném, ale důležité věci opomíjí.
Navíc každý chce něco jiného - tak nevím - jestli to na každém úřadě někdo sesmolí o přestávce na koleně, nebo co.
Fakt Kocourkov. 😝

vikirobi
13. zář 2012

@mates22 Kolonka na podpis byla u každého jména,které jsem musela vyplnit.Takže jsem to podepisovala i u dětí.Zase něco vymysleli a nedomysleli!

mates22
13. zář 2012

@vikirobi aha, díky, my tam máme jen očíslovaný řádek, kolonku na podpis žádnou 😝