Potvrzení o pobytu matky a dítěte v ČR kvůli rodičáku

elvira
28. srp 2012

Včera prý proběhla v tv zpráva, že každá matka pobírající rodičovksý příspěvek musí do října podepsat nějaké potvrzení o pobytu svém a svého dítěte v ČR, jinak jí nebude vyplacen už za říjen rodičák.
Hledala jsem to na netu a nějak nemůžu najít.
Je to pravda a dá se někde stáhnout formulář?
Mezi formuláři na pracáku i sociálce jsem hledala a nenašla...
Předem díky.

laska.nezna.hranic
13. zář 2012

tak jste mě tak nahlodaly, že jsem se rozhodla jít pro info přímo ke zdroji. nevím jak jinde, ale tady v ČB budou samozřejmě maminky obesílat písemně během října. až teprve pak tam s formulářem mám přijít a žádný rodičák se mi pozastavovat nebude, takže to podám rovnou s přídavkama. akorát tam prý od letošního října chtějí příjem za dva roky zpětně, takže je to třeba vyplnit dvakrát dle příjmu v každém roku. všechny formuláře mi zaslali, takže si to v klidu mohu nechat potvrdit už teď, ale přijít s tím mám až za měsíc. jinak do formuláře o pobytu se napíše jen matka a dítě, na které je rodičák pobírán. zbytek rodiny se uvádět nemá, takže podpis otce rozhodně třeba není. je to formulář co tu zveřejnila mates22

klaraalucka
19. zář 2012

@mates22 tento formulář to není, dokonce to není ani formulář co mají na stránkách tn.cz, kteří o tom informovali. Na úp vám dají papír, kde vyplníte jméno své, datum vašeho narození, pak všechny osoby žijící s vámi v jedné domácnosti, tedy u nás je to manžel (datum narození, jméno a příjmení) a dcera (jméno a příjmení, datum narození) pak to dole podepíšete a tím ztvrdíte, že jsou trvale hlášeni na území ČR a manžel to podepisovat nemusí, já jsem to sama vyplnila na úřadě a úřednice podpis manžela nechtěla. Tak podpisům a papírování zdar....

Ten stát si vymýšlí blbosti...ale peníze nepřidá ☹

klaraalucka
19. zář 2012

je to tento formulář co sem dávala mates22 dne 5.září...ten se na úp vypisuje...

mates22
20. zář 2012

@klaraalucka díky, to je ten univerzální, ovšem skutečně mi po telefonu potvrdili v MB, že mají jiný, kde se podepisuje i otec. Zatím ho nemám, ale si myslím, že je to ten co sem dávala mrsblack.... no už nebudu čekat, vytisknu si oba, podepíšu a pošlu s tím v pondělí manžela na sociálku, ať si vyberou, který chtějí 🙂

ladenka
20. zář 2012

já tam manžela nauváděla, přímo úřednice mě upozornila na to, že tam mám být pouze já a dcera, a je to vyplněné během jedné minuty

ladenka
20. zář 2012

jo už vím, když pobíráte pouze rodičovský příspěvek, tak se to týká jenom vás, pokud byste pobíraly i přídavky atp. tak nejspíš i manžela.

tina1506
21. zář 2012

já jsem si byla včera na ÚP ve Frýdku Místku pro tu jejich slavnou S-kartu a přímo jsem se zeptala paní na potvrzení o trvalém bydlišti. Dala mi stejný formulář, jako tady má klaraalucka, vypisovala jsem tam jenom jméno, příjmení a datum narození partnera a malého. Za 10 min jsem byla hotová se vším všudy a mám od nich klid,než zase nějaký chytrolín vymyslí další lejstro 😎

vikirobi
23. zář 2012

@tina1506 Oni už ty karty vydávají?

tina1506
23. zář 2012

@vikirobi u nás od 18.9., přišel mi od nich dopis, ať se dostavím, až mi dojde PIN... zase vyplňování formulářů... a stejně je mi na prd, nechala jsem si peníze hned přeposílat na svůj účet...

vikirobi
23. zář 2012

@tina1506 A přepošlou je všechny?Slyšela jsem,že tam musí vždy 100korun zůstat.Je to pravda?

tina1506
24. zář 2012

@vikirobi taktonevím, paní říkala, že mám jen zaškrtnout, že mi celou částku přepošlou ihned, co se rodičák na S-kartě objeví... nemusím si ji ani aktivovat

mates22
24. zář 2012

Tak hele, zase něco

TISKOVÁ ZPRÁVA – POVINNOST DODAT PROHLÁŠENÍ O BYDLIŠTI – DÁVKY SSP
PRAHA 27. srpna 2012 – Úřad práce České republiky upozorňuje na povinnost klientů pobírajících
dávky státní sociální podpory (tedy i rodičovský příspěvek) dodat do 31. října na příslušné kontaktní
pracoviště Úřadu práce ČR prohlášení, o tom, že rodič a dítě mají bydliště na území ČR. Tato
povinnost vyplývá ze zákona 366/2011 Sb., pakliže toto prohlášení nedodali již při předchozí
komunikaci s Úřadem práce ČR., musí tak učinit do 31. října. Pakliže tak neučiní, bude jim
pozastavena výplata dávky (příspěvku) v listopadu a budou písemně vyzváni, aby v prohlášení o
rozhodných příjmech toto doplnili.
Vyplněné prohlášení může být doručeno osobně (na podatelnu), případně doporučeným dopisem či
jiným zákonným způsobem. Formulář je k dispozici na webové stránce Úřadu práce ČR -
www.uradprace.cz, případně na kontaktních pracovištích ÚP.
Podmínka zachování bydliště v ČR je samozřejmě zachována i při krátkodobém pobytu v zahraničí –
např. dětský lékař je v ČR, byt v ČR, je zachován pracovní poměr apod. – (podmínky stanoví zákon č.
111/2006 Sb. § 5 odst. 6)

a pak ještě vydali toto, tak si vyberte, jestli teda se to tam dát musí nebo nemusí

Úřad práce České republiky – generální ředitelství
Generální ředitelství Úřadu práce ČR, Karlovo náměstí 1, 128 01 Praha 2;950 191 111
TISKOVÁ ZPRÁVA – UPŘESNĚNÍ - POVINNOST DODAT PROHLÁŠENÍ O BYDLIŠTI – DÁVKY SSP
PRAHA 31. srpna 2012 – Vzhledem k množícím se dotazům na prohlášení o bydlišti, na které jsme
upozornili v pondělí, nyní upřesňujeme:
Pro nárok na dávky státní sociální podpory je podle § 3 odst. 2 až 4 zákona č. 117/1995 Sb.
Podmínkou bydliště na území České republiky. Pokud Úřad práce ČR má tuto informaci a je
přesvědčen o tom, že dotyčný klient splňuje podmínku bydliště v České republice, nemusí po něm
vyžadovat prohlášení o bydlišti. Má právo a povinnost tyto informace zjišťovat a požadovat ověření
skutečnosti např. formou tohoto prohlášení, pokud má pochybnosti o tom, zda dotyčný pobývá
v České republice. (Čeští občané pobývající, případně pracující v zahraničí).
Povinnost doložit místo bydliště se vztahuje hlavně na ty rodiče, kteří mají přiznané dávky před 1.
lednem 2012. I mezi nimi jsou jistě takoví, kteří z jakéhokoli důvodu v tomto roce již úřad práce
navštívili a k ověření zákonné náležitosti již došlo při této návštěvě.
Ve zbývajících případech budeme postupovat individuálně, tzn.,. pokud bude zřejmé, že je třeba
ověřit místo faktického pobytu u konkrétní osoby, pak jej bude úřad práce kontaktovat. Samotné
vyřízení je rychlé, slouží k němu také další (zjednodušený) formulář prohlášení. Toto prohlášení je
jednotné pro všechna kontaktní pracoviště Úřadu práce v ČR.

vera78
24. zář 2012
mahafi
10. říj 2012

Můžu se zeptat, co se vyplňuje jako "společně posuzovaná osoba"? to je dítě? nebo manžel? a to tam mám opravdu psát, že dr. je v čr, já tu mám pracovní poměr? nechce se mi na úp osobně 😅 , tak jsem myslela, že to vyplním a pošlu, ale zjistila jsem, že nevím jak 😀. To je pakárna.. 😒 Díky

renysek25
10. říj 2012

pokud berete přídavky na dítě tak nemusíte nic podepisovat a pokud berete rodičák od
1.1.2012 tak taky ne.Pokud však máte rodičák před 1.1.2012 je nutné toto prohlášení podepsat:
🙂

matusssa
16. říj 2012

mahafi prosim ta odpovedal ti niekto co sa ma vypisovat na tu spolocne posudzovanu osobu? mne pre zmenu nikto nedviha na UP :( klasika...

matusssa
16. říj 2012

@mahafi prosim ta odpovedal ti niekto co sa ma vypisovat na tu spolocne posudzovanu osobu? mne pre zmenu nikto nedviha na UP :( klasika...

mahafi
16. říj 2012

@matusssa ahoj, teď sem to byla poslat.. holky z jiné diskuze říkali, že se tam má napsat dítě/děti a manžel, tak jsem jim tam napsala dítě a manžela, u bobou datum narození a že mají OL v ČR (jako obvodního lékaře, do závorky jsem napsala jméno), snad to pochopí 😀, u manžela i že je zaměstnán v čr.. snad to tak bude ok. Jsem se řídila heslem radši víc než míň.. jsou to ale fakt paka, k tomu přece stačí napsat dvě věty do poznámky..

matusssa
16. říj 2012

@mahafi dakujem pekne si moc hodna 🙂 ja som sa aj dovolala konecne na UP, tak ma prepojili na nejaku pani, lebo na podatelne to samoska netusila...a ta mi povedala, ze mam napisat dieta a manzela a k tomu adresu, ze sme na spolocnej...ze to staci...tak bude musiet :P

mahafi
16. říj 2012

@matusssa a to tam nemůžou napsat, co tam k tomu chtějí? adresu tam samozřejmě nemám, protože o tom tam nebylo ani slovo.. ach jo.., a jak to udělají ti, co nemají společnou adresu s manželem? 🙂 No nic, tohle je tak zbytečný papír, to si na tom ouřadě mohli ušetřit.. 😀.