• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přechod z mateřské na rodičovskou, změny na rok 2012

13. července 2014 
@krmv O rodičovskou dovolenou se žádá zaměstnavatele, o rodičovský příspěvek na odboru státní sociální podpory při UP.
20. kvě 2013 ve 22:20  • Odpověz  • To se mi líbí
chcem sa spytat..prišlo mi rozhodnutie ze mi uznali v cr rodicak..pise mi tam od 3.5.2013 vobec nepise dokedy (dávala som si 3 letu variantu) a mi vypocitali tých 220000 / 36 a mi vyslo na mesiac nakych 6112kč.. vsade čítam ze minimum je 7600kč..tak ako to je ? či ja ako slovenka tu mám iné podmienky ?? lebo na svk nemám nárok na nič..tu som normáne pracovala a som poberala 6 mesiacov PPM a teraz som prešla na rodičák ale akýsi nízky sa mi vidí.. tak či tam ist na tu sociálku aj s tým rozhodnutím..? lebo aj čo vsade čítam tak.. sa poberá do 3 rokoch dieťaťa a ja budem tým pádom poberať 3 roky aj 6 mesiacov nie ?
22. kvě 2013 v 17:23  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
@niims A kde si přišla na to, že by 7600,- bylo minimum? A částku si určuješ ty, takže co sis určila, to budeš pobírat... nicméně po 3 měsících si to můžeš změnit.
22. kvě 2013 v 18:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@j.a.n.i no ako ti to povedať.."jedna baba povedala" ... kamoška mi tu hovorila ze jej i nieco doplacali..lebo ze poberala menej ako 7600kč...a ako tu je to s pridavkom na deti tych 500 kč ?má nárok každá matka alebo sa nejak skúma príjem rodiny...? lebo ona asi aj s tym poberá tých 7600kč... ja som a len pytala lebo ta pani na urade sa ma spytala ako dlho chcem poberať či 3 roky ci kolko vypočitala mi to tam ona a napisala som si to do papierow vies ...
22. kvě 2013 v 18:46  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
@niims Ne, to motáš s tím, že pokud má někdo malou mateřskou, tak si už hned po porodu můžeš pořádat o doplatek do výšky rodičáku a pak ti doplácejí do té sumy, kterou si zvolíš. No a jelikož dříve byl 3 letý (tedy nejčastější) rodičák 7600,- tak spousta lidí říká, že jim dopláceli do 7600,-. Ale už se to počítá do té celkové sumy, takže ty peníze akorát dostaneš o něco dříve...
A jinak pokud si řekla paní, že na 3 roky, tak ti to spočítala opravdu na 3 roky a nikoliv do 3 let věku, takže to budeš brát do cca 3 let a 5 měsíců, takže pokud to chceš jen do 3 et, tak si to zvyš na 7100,-
A přídavky na dítě jsou podle příjmu, myslím, že rodina nesmí mít víc jak 2,4 násobek životního minima, pokud má víc, tak na přídavky nárok není.
23. kvě 2013 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
no tak diky tak ja tam skusim zajst poziadat o tie prídavky na díte ci mi vyjdu či nie.. :slight_smile: a dakujem uz rozumiem tak zatim si to tak necham tých 6100 kč no uvidím ked hovoríš , že sa to dá zmeniť..
25. kvě 2013 v 11:15  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
Do 27.9.2013mam materskou a pak nastupuji rodicovslou. Dcera se narodila 2.5.2013 takze si do te doby nez bude mit tri roky vypocitam kolik me daji? A pry me doktor da nejaky formjular o ukonceni materske a nastup na rodiajaovskou a to me vyda dwnktorka na gynde?
22. črc 2013 v 17:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@krmv Ne, doktor ti žádný papír nedá, papíry na rodičák dostaneš na ÚP, rodičovskou dovolenou vyřídis se zaměstnavatelem.
23. črc 2013 v 16:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@j.a.n.i. A to ikdyz jsem statni zamestnanec. Co ja mam spolecneho s uradem prace?
23. črc 2013 v 18:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@krmv To, že chceš rodičák, to je sociální dávka a ty vyřizuje odbor státní sociální podpory, který je pod UP.
24. črc 2013 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@j.a.n.i diky
24. črc 2013 v 19:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, teď jsem na mateřské, a chtěla jsem se zeptat, kdy si mám jít zažádat o rodičák, jestli tak měsíc než bude malýmu půl roku nebo jak to je? A co s sebou budu potřebovat. Možná se ptám pěkně blbě, ale vůbec netuším jak to funguje. Děkuju :slight_smile:
5. zář 2013 v 17:33  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj. jsem na tom stejně. potřebovala bych vědět, do jakého věku dítěte je potřeba zažádat o rodičák. díky.
22. lis 2013 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj. Mám dotaz: Jak dlouho mi musí zaměstnavatel držet místo,když sem na 3 leté rodičovské dov. a před jejím koncem otěhotním? Do práce bych se tak mohla vracet třeba ve 3 měsíci těhotenství. Je to rizik. práce,takže bych tam zůstat nemohla. Šla bych na nemocenskou a držel by mi místo do konce další rodičovské nebo bych musela na pracák?
13. črc 2014 ve 22:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek