• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Předčasné ukončení 4 leté varianty rodičáku

5. června 2016 
@sipkovarose jak jsem psala, na MD musíš jít buď pracovního poměru (můžeš být předtím na neschopence) a nebo musíš být v ochrané lhůtě.
5. čer 2016 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blondynka400 a kdyby byla ta smlouva cca na pul roku a mě to nevyšlo měsícema tak automaticky po tom ukončení smlouvy jsem v te ochranne lhůtě?
5. čer 2016 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanka.knizkova: ahoj a proč chceš tu RD předčasně končit? Já nevidím důvod, prostě ty peníze čerpej dál a hledej si při tom práci. Pokud jí najdeš a začneš pracovat tak ta RP ti půjde ještě k vejplatě. Jelikož dceři už jsou víc jak dva roky může trávit ve školce neomezenou dobu a na RP to žádný vliv nemá (jen u dítěte do dvou let věku platí že pokud je ve školkovém zařízení dýl jak 46 hodin v měsíci tak propadá nárok na RP). Co se týče podpory, tak tam by asi žádný nárok nebyl. Myslím že pro nárok na podporu v nezaměstnanosti je též nutné být účastníkem na nemocenském pojištění a to jsi nebyla. Takže vlastně ten rodičovský příspěvek je jediná šance jak nebýt úplně bez koruny - i když chápu že 3 800 je úplná žebračenka.
5. čer 2016 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sipkovarose když by jsi pracovala 6 měsíců, v té doby by jsi otěhotněla, pak by ochranná doba byla 180 dní. Tedy 180 dní po skončení PP by jsi měla stále narok na MD.
5. čer 2016 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blondynka400 už tomu začínám chápat :wink: děkuji moc za trpělivost :wink:
5. čer 2016 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sipkovarose tak to jsem ráda. Není zač :slight_smile:
5. čer 2016 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. čer 2016 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek