• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přepsání rodičovské dovolené na otce dítěte

18. května 2016 
@aemmi Tvoje :slight_smile:
16. říj 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i moc díky za odpověď :slight_smile:
16. říj 2012 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i ahoj prosímtě mám dotaz,čekám druhé dítě a jsem na pracáku,takže se mě mateřská netýká a nastupu hnedka na 4letý rodičák,což nechci,tak jsem myslela,že bych to nechala napsat na manžu a potom na sebe - nebo jak to je,kdy to musím napsat na něj abychom simohli vybrat na 3 roky a jak dlouho to na sebe musí mít
21. říj 2012 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vvvecna Nemusí a sebe nic psát, stačí když doložíš, že mu vznikl nárok na mateřskou a z OSSZ potvrzení o denním vyměřovacím základu a můžeš si vybrat rovnou ty.
21. říj 2012 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i no na sociálce mi nějaké papíry dali ale moc nevysvětlili,měli toho hodně
dostala jsem žádost o RP,Potvrzení o nároku na dávky,potom nějakou přílohu k žádosti ,on vyplní teda jen to potvrzení a ten zbytek já?
21. říj 2012 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vvvecna On vyplňuje potvrzení o denním vyměřovacím základu a jeho účetní tu přílohu k žádosti, obojí pak odnese na OSSZ podle sídla zaměstnavatele a tam mu vypočtou ten dení vyměřovací základ a potvrdí ho do toho formuláře. Zbytek je tvůj.
21. říj 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i joo tak to je supermoc děkuju
22. říj 2012 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,chtela jsem se zeptat,tech 270 dnu musi byt v poslednim roce?pritel totiz v kuse 1 rok nepracoval,a to jsem na neho chtela prepsat materskou,aby jsme meli 3 LETOU varianru,ale bohuzel dostal vypoved,tak nevim.dekuju
30. lis 2012 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@egrregg Ne, těch 270 dnů je za poslední 2 roky, ale ke dni narození dítka musí být zaměstnaný, jinak máte smůlu.
1. pro 2012 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky..mam dotaz..mam s pritelkyni dceru,je mozne na me prepsat materskou dovolenou když malé je už přes rok??pracuji legalne na smlouvu uz rok a pul..??děkuji za odpověd...
13. pro 2012 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@achmed mateřskou ne,rodičák ano
13. pro 2012 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@achmed No, jestli to myslíš ve smyslu, že bys rodičák pobíral ty, pak ano, pokud byste to chtěli dělat kvůli volbě délky a partnerka neměla nárok na mateřskou, takže má 4 letý rodičák, tak to bude možná problém, protože podle toho co píšeš nemáš ke dni narození dítěte odpracovaných těch 270 dní, takže taky volit nemůžeš.
14. pro 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha a muze se to pak zase zpět převest na přítelkyni??
14. pro 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
musel bych jit tedy taky na 4 roky??
14. pro 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@achmed Pokud nemáš těch 270 dní odpracovaných k datu narození dítka, tak ano.
14. pro 2012 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i Ahoj, mohla bych se prosím zase na něco zeptat? Manžel je momentálně na RD (rodičovský příspěvek máme 11.500 Kč na cca 2 roky), já jsem OSVČ, pro jistotu si platím NP. Uvažujeme o druhém dítěti. Jak by to vypadalo s PPM a RP v případě těchto variant?
1) (více pravděpodobná varianta) Po otěhotnění bych zůstala doma já (budu mít nejspíš opět rizikové těhotenství). To bych nejspíš přepsala na sebe RP a případně mohla něco málo přivydělat na vedlejší činnost. Pak by doběhl RP a já bych zase měla PPM a RP jako u prvního dítěte? S tím, že bych si mohla PPM opět nechat zpětně doplatit do výše RP? Mělo by na výši RP nějaký vliv to, že byl manžel na RD? (Maximální výši máme díky jeho platu.) A co kdybych porodila, dříve než doběhne první RP? To by pak na něj plynule navázal další, nebo by mezitím byla PPM?
2) (méně pravděpodobná varianta) Po otěhotnění by byl doma i nadále manžel a já bych v omezené míře pracovala na hlavní činnost. Pokud by zůstal doma i nějakou dobu po porodu, jak by to vypadalo s PPM a RP? Mohl by po šestinedělí pobírat PMM? Z čeho by se vypočítala, když by byl už nějakou dobu na RD?
Moc děkuji!:slight_smile:
1. bře 2013 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
1) No, pozor na to, že aby sis mohla platit NP, tak musíš mít hlavní činnost, tudíž pokud bys přecházela na vedlejší, tak tím končí účast na nemocenském pojištění a pak je třeba spočítat zda budeš splňovat podmínky pro nárok na PPM. Jinak na PPM jdeš vždycky, pokud ti na nic vznikl nárok.
2)Pokud je manžel zaměstnanec a byl by celou dobu doma na RD by se PPM počítala z posledního platu před tím než na RD šel, pokud se mezitím vrátí do práce, tak z toho aktuálního co bude mít.
1. bře 2013 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i Moc děkuji za odpověď!:slight_smile:
5. bře 2013 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.. tak za týden mám termín porodu, momentálně jsem na 4leté variantě RP, bez možnosti výběru tehdy a bez PPM, přepsání na manžela nebylo u prvního možné - nyní to půjde, manžel si od loňského roku platí nemocenské.. paní na sociálce mi říkala, že hned jak se druhé narodí, tak musíme podat žádost o nový RP, manžel musí na sociálku, aby mu potvrdili papír, že to jde a já musím mít ze sociálky potrvzení o tom, že nemám nárok na PPM, musím tam já zajít osobně? ještě jsem tam totiž nebyla.. stačí, když to vyřídí manžel???
Jo a zajímalo by mě.. dostanu v tom prvním měsíci určitě 2rodičáky - za mladší 3800 a pak nový RP cca 6tis, budu to vracet???? někdo říká, že ano, někdo že ne..
Je toho víc co mám v hlavě.. je to takové zmatené, že :slight_smile: ale snad se někdo najde, kdo poradí :slight_smile:)) díky!!!
7. bře 2013 v 15:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zelvatko No asi takhle, určitě v tom měsíci nemáš na oba rodičáky nárok, nárok máš pouze na těch cca 6000,- na mladší dítko, takže já myslím, že ti ty dva rodičáky prostě nepřijdou, že přijde těch 3800,- a pak už jen 2200,- (prostě doplatek do těch 6000,-) ale obě tyhle platby se už započítávají do těch 220 000,-
7. bře 2013 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,prosím o radu... Někomu jistě budu připadat pitomá,ale já tomu dnešnímu systému nerozumím...
Po porodu je půl roku rodičovská dovolená a potom se přechází na rodičovský příspěvek???
A když bych to chtěla napsat na přítele,kterej víc vydělává - o kterou variantu z tohoto jde,nebo jak se to vyřizuje??? Ten příspěvek je od státu,takže částka neměnná,takže jde jen o ten první půlrok????Díky moc za odpověď. J. :fearful:
22. bře 2013 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinkakretin po porodu máš mateřskou,pokud na ni máš nárok,jinak hned od porodu pobíráš rodičák
22. bře 2013 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nárok mám určitě i přítel...jen potřebuju vědět o co z těch dvou věcí jde a co se víc vyplatí...
22. bře 2013 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinkakretin No, mateřskou může pobírat jen ten, kdo ve svém zaměstnání nepracuje, takže nejspíš bude výhodnější, když budeš na mateřské ty. Po skončení mateřské se pobírá rodičák a ten se volí podle vyššího příjmu v rodině a celkově je to 220 000,-
22. bře 2013 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám dotaz. Byla jsem OSVČ, neplatila jsem nemocenské pojištění. Přerušila jsem živnost a teď jsem na ÚP. Manžel je zaměstnán ve firmě. Nemám nárok na mateřskou, budu pobírat hned rodičovskou, ale tím, že jsem nezaměstnaná mě ji dají automaticky na 4 roky. Já bych ji ráda měla na roky 2. Vím, že se to dá nějak převést na manžela a pák následně opět na mě. Můžete mi prosím vysvětlit jak na to a kdy se ta žádost má podat?
10. bře 2014 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cital Nemusí se nic převádět, pouze po porodu necháte účetní vyplnit manželovi přílohu k žádosti o PPM, ta se pošle na OSSZ a na základě ní vám pak na OSSZ vypočítají denní vyměřovací základ a potvrdí do formuláře u UP. Ten pak přiložíš k žádosti o rodičák a můžeš volit.
10. bře 2014 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i Ale já nárok na PPM nemám...
10. bře 2014 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cital Já taky psala manželovi :slight_smile: ten nárok předpokládám má.
10. bře 2014 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Potřebovala bych radu jsem na rodičovské synovi je 19m a přítel je opět bez práce a já přemýšlím o návratu do práce.Jen možné na něj rodičovskou převést?plánovala jsem návrat 7.7.2017.tedy chtěla jsem si užít prcka do 3let.
5. únor 2016 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vetra Ano, rodičák je možno na něj převést, ale ty se musíš domluvit v práci, zda budou ochotni vzít tě dřív zpět.
6. únor 2016 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek