Převedu RD na manžela, nastoupím těhu na PN a pak na PPM

alt
17. črc 2014

holky máte zkušenost? dá se převést RD na manžela, a já abych nastoupila těhu do práce dřív než před 3 rokem, o který jsem si u zaměstnavatele žádala a ještě ten den odešla na nemocenskou než budu mít PPM? pokud bych to nechala tak jak to je ted brala bych 6tis až do nástupu na další ppm, pokud bych si rodičák zvýšila na max., končí mi v říjnu a od listopadu do února bych pobírala nemocenskou,takhle to vyjde výhodněji měla bych víc peněz) než nechat rodičák tak roztáhlý.. nebo lze i varianta nejvýhodnější, že RP dovybírá manžel, dítě bude ve školce, tudíž manžel normálně i pracuje, a já půjdu nastoupit do práce a hned na neschopenku. pak bychom pobírali , manželovu výplatu, moji neschopenku a ještě i RP do října. máte to některá takhle nebo jste už po tom pátraly..

blahova_andrea
17. črc 2014

teda kombinuješ toho fakt hodně 😅 to ti tu poradí snad jen j.a.n.i, já akorát nechápu jak s těmito věcmi souvisí uváděný převod RD 😅

alt
autor
17. črc 2014

@blahova_andrea no já právě nevím, zda mohu prát příspěvek a zároveň být na neschopence, jinak bych to na manžela nepřeváděla

blahova_andrea
17. črc 2014

@alt no já si myslím, že zrovna rodičák, mateřská a neschopenka s majetkem vůbec nesouvisí 😉 nejde o to kolik máš domů, aut apod. to bys musela žádat vyloženě o sociální nouzi a podobné dávky, takže převod domu si určo můžeš ušetřit. jde spíš o to, jak nakombinovat ty ostatní věci, abys z toho vyšla co nejlíp. já nad těmato věcma nikdy takto podrobně nepřemýšlela 😅

alt
autor
17. črc 2014

@blahova_andrea a ještě mě vrtá hlavou zda mě do práce vezmou dřív než to co jsem jim napsala že chci být na rodičáku do 3 let, ale zase si říkám, že ženský který dopředu neví zda se jim podaří hned po prvním dítku otěhotnět, si určitě taky v práci žádají o 3 letou rodič.dovol, ale nakonec čerpají jen třeba 2,5roků příspěvek a pak se vrací do práce dřív. nebo tak jako já po vyčerpání nastupují na neschopenku nebo rovnou na PPM s druhým dítkem. a taky vůbec nevím jak se to s tou neschopenkou dělá, to mi ji napíše dr. a já ten den co nahlásím nástup hned donesu neschopenku? asi bych to měla mít nějak dopředu v práci domluvené..že..

symcca
17. črc 2014

@blahova_andrea Podle mě RD tuto neznamená rodinný dům, ale rodičovskou dovolenou 😉 Jinak také nechápu, proč by se dům měl převádět ...

Jinak neporadím, zkušenosti zatím nulové 😒

blahova_andrea
17. črc 2014

@alt no to jestli tě vezmou dřív nebo ne záleží na nich. na vaší domluvě 😉 s tím zbytkem fakt neporadím. neřešila jsem to. já otěhotněla před vypršením volna v práci, ale zvedla jsem si rodičák na maximum, abych vyčerpala co nejvíc a pak nastoupila rovnou na další mateřskou a pak další rodičák. takže neschopenku jsem neřešila vůbec. přijde mi to jako zbytečná komplikace. jak v práci, tak v soukromí. už jen kvůli omezeným vycházkám 😅
@symcca jé, vidíš...díky...mě to mimčo už asi sedí na přívodech do mozku, to mě vůbec nenapadlo 😅

symcca
17. črc 2014

@blahova_andrea To je v pohodě, mám ještě nemateřský pohled na věc, ale jsem si jistá, že se těmto také nevyhnu 😀

blahova_andrea
17. črc 2014

@symcca možná vyhneš, ale je fakt, že nás ta mateřská demence v nějakém tom směru občas postihne asi všechny 😀

alt
autor
17. črc 2014

@blahova_andrea RD = rodič dovolená 😀 k těm omezeným vycházkám.. brát měsíčne 6tis až do vyčerpání, nebo 11500měsíčně do října a pak 3 měsíce nemocenskou cca 13500 kč jakou minulého těhu je podle mého názoru výhodnější.. 🙂

blahova_andrea
17. črc 2014

@alt no jako já to nepočítala, protože já i když jsem si to hodila na maximum, tak jsem nevybrala všechno a státu prostě něco propadlo. já počítala s tím, že mi malého nevezmou do školky a budu doma dýl jak do jeho tří let, což jsem teda se zaměstnavatelem předem neřešila a teď už ani nemusím 😅 a seš si tou výší nemocenské jistá? tam bude možná nějaká podmínka, že musíš do té práce asi fakt nastoupit a aspoň jeden den odpracovat nebo kdo ví kolik...to fakt nevím...ale některé to tu vědí, tak ti snad poradí. záleží taky na vaší finanční situaci, no. a na vašem životním stylu. někomu by ty vycházky za ty peníze nestály, pro jiného je to zásadní věc 😉 nevím jakého máš zaměstnavatele, ale můj by mi určo nepřistoupil na to, že mě vezme do práce dřív a půjdu na neschopenku, protože na začátku ti ji platí právě zaměstnavatel, tak proč by to platil, když máš ofiko ze zákona volno a on žádné starosti? 😅

alt
autor
17. črc 2014

@blahova_andrea já mám českou poštu, znám v okolí jen případy, kdy jim skončila po 3 letech RD a než měli nárok na PPM tak šli na neschopenku..jinak pokud bych měla jít do práce tak klidně půjdu i na t třri měsíce v těhu, malá jde od září do školky, jen nevím když budu třeba dělat jen ty tři měsíce tak jestli mi vznikne nárok na PPm

elllenka
17. črc 2014

obávám se že to nepůjde. když na manžela převedeš rodičovskou tak manžel by musel změnit místo. může pracovat u stejného zaměstnavatele ale na jiné pozici. když to přeženu tak z účtárny by musel do úklidu. Dost toto údajně hlídají, pak by se musela rodičovská vracet, kdyby ji vyplatili.

A nástup z rodičovské dovolené do práce musí schválit zaměstnavatel- ten to povolí?

alt
autor
17. črc 2014

ještě mě napadlo v práci nahlásit dřívější nástup z rodičovské dovolené, to by jim pak mělo být jedno zda jdu pak hned na neschopenku či co.. ač nerada, ale budu muset obvolat naši personální a mzdovou a přímo se jí zeptat, myslím že česká pošta má tolik zaměstnanců že je jim toto jedno a nehlídají si to tak moc, že jim ženský z rodičáku chodí na neschopenky..

alt
autor
17. črc 2014

@elllenka no to jsem se ještě neptala, ale po prvním dítku jsem nastoupila po dvou letech a rodič.dovolenou jsem měla nahlášenou na 3 a nebyl problém. manžel je mistr v jedné firmě takže určo nic měnit nebude, tím pádem je tento převod bezpředmětný a asi i zbytečný.. pokud s tím budou problémy tak si budu muset jít rodičák navýšit na cca 8tis tak aby mi to vyšlo do konce ledna pak už nastoupím na PPM. přijdu tím to ale tak o cca 30tis.. což je pro nám dost( např 100m zateplení rodinného domu, což právě potřebujem dodělat, nebo rodinná dovolená autem v chorvatsku 🙂 )

petrajurinova
17. črc 2014

@alt nevím to jistě, ale mám dojem, že to aby manžel chodil do práce a pobíral rodičovský příspěvek, ty abys byla na neschopence a dítě ve školce asi nepůjde. Pokud se něco nezměnilo, tak když dáte dítko do školky tak o nárok na pobírání rodičovského příspěvku příjdete.

alt
autor
17. črc 2014

@petrajurinova to nepřijdem.. od 2 let může chodit neomezeně.. a mě RP zůstává

arrowka
17. črc 2014

@elllenka To, co uvádíš, se týká PPM, u RP žádná taková podmínka není.
@alt Zdá se mi, že si pleteš rodičovskou dovolenou a rodičovský příspěvek. Můžeš normálně nastoupit do práce a dál pobírat RP, to vůbec ničemu nebrání. U dítěte staršího dvou let se ani nesleduje docházka do školky. Pro převádění RP na manžela nevidím žádný důvod.
Bohužel nevím, jestli je možné pobírat současně nemocenskou a RP, ale spíš myslím, že ne. Taky bych se velmi divila, kdyby na to nějaký zaměstnavatel přistoupil.

alt
autor
17. črc 2014

@arrowka a pokud mi RP skončí v říjnu a já od listopadu nastoupím hned na neschopenku?to normálně umožní?

arrowka
17. črc 2014

@alt No tak dřívější nástup do práce nahlásit můžeš, ale pokud jsi nahlásila tříletou RD, tak tě zaměstnavatel nemusí vůbec přijmout a pravděpodobně to ani neudělá, jakmile se dozví, že jsi opět těhotná.

arrowka
17. črc 2014

@alt Tvého zaměstnavatele pobírání RP vůbec nezajímá, to je to. Jeho zajímá jen jak dlouho máš být na RD. Rodičovská dovolená = volno z práce. Pokud ještě neuplynuly tři roky od nahlášení RD, tak na ní prostě budeš dál.

alt
autor
17. črc 2014

@arrowka no když to nepůjde tak budu čerpt z rodičáku max co mi to dá abych to dočerpala do toho ledna.. pak v práci nastoupím přímo na PPM 😒

arrowka
17. črc 2014

@alt Ano, tak se to dělá a je to běžné. 🙂 Buď ráda, že se ti podaří rodičák dočerpat celý.

alt
autor
17. črc 2014

@arrowka to je jasný, ale já bych měla víc peněz na neschopence,že.. ale to by asi a chtěl každý.. 😅

alt
autor
17. črc 2014

@arrowka jo mě právě chybí , doted jsem čerpala hodně, ted od června si to snížila abych si to natáhla kdyby neuměla malá čůrat atd.. a kdyby mi ji nevzali do školky, tu mi ale vzali, umí čůrat a vše ostatní , a já měla v plánu jít od listopadu do práce.. nahodou jsem otěhotněla.. což mi ani nevadí.. a tím pádem bud doberu max 11500kč měs a dál neschop. nebo tu budu muset mít tak aby mi to vyšlo do toh ledna což dělá jen 8tis měs.no..

arrowka
17. črc 2014

@alt Opravdu doporučuju si to natáhnout tak, ať ti to vyjde do nástupu na PPM a nic dále nekonstruovat. S největší pravděpodobností ti zaměstnavatel dřívější nástup do práce nepovolí a akorát ti to může pokazit vztahy s ním.

blahova_andrea
17. črc 2014

@alt no tak, když tři roky vyprší a žena je těhotná, tak mi ta neschopenka přijde běžná a logická. ale chtít na ni jít dřív než vyprší ty tři roky, to nevím. a česká pošta mi zrovna jako zaměstnavatel s lidským přístupem nepřijde 😅 ale možná záleží na tvé vedoucí 😉
jinak tedy mi nezbývá fakt než souhlasit s příspěvky @arrowka

elllenka
17. črc 2014

@arrowka : toto vím úplně přesně, nedávno jsem to řešila, dřívější nástup do práce. na mateřské se nesmí pracovat u svého zaměstnavatele a u rodičovské dovolené se u stejného zaměstnavatele pracovat může, ale né na stejné pozici ani ve stejném oddělení jinak se příjde o rodičovské dávky.

arrowka
17. črc 2014

@elllenka Promiň, ale pokud ti toto někdo z práce tvrdí, tak nemá pravdu a nemá to o co opřít. Jak může někdo přijít o rodičovský příspěvek tím, že bude pracovat u stejného zaměstnavatele, když rodičovský příspěvek s žádným zaměstnavatelem nesouvisí?
Rodičovský příspěvek je dávka státní sociální podpory a vyplácí ji stát. Jedinou jeho podmínkou je trvalý pobyt na území ČR a řádná a celodenní péče o dítě.

amabilis
17. črc 2014

Už vidím tvého zaměstnavatele, jak tě nadšeně přijme zpět do práce dřív jen proto, aby ti mohl napsat neschopenku 😀

alt
autor
17. črc 2014

@amabilis no zamětnavatel tu unás doma byl před 14 dny a byl se mě zeptat kdy nastoupím,byl mi nabídnout místo vedoucí.., já to nevzala a řekla že chci aby mi držel to co jsem měla před mateřskou, s tím souhlasil, že teda od listopadu můžu nastoupit.. to jsem ale ještě nevěděla že za pár dnů objevím na testě dvě čárka.. takže se ho na neschopenku stejně zeptám 😉 je to vlastně i můj kamarád,