Převedu RD na manžela, nastoupím těhu na PN a pak na PPM

alt
17. črc 2014

holky máte zkušenost? dá se převést RD na manžela, a já abych nastoupila těhu do práce dřív než před 3 rokem, o který jsem si u zaměstnavatele žádala a ještě ten den odešla na nemocenskou než budu mít PPM? pokud bych to nechala tak jak to je ted brala bych 6tis až do nástupu na další ppm, pokud bych si rodičák zvýšila na max., končí mi v říjnu a od listopadu do února bych pobírala nemocenskou,takhle to vyjde výhodněji měla bych víc peněz) než nechat rodičák tak roztáhlý.. nebo lze i varianta nejvýhodnější, že RP dovybírá manžel, dítě bude ve školce, tudíž manžel normálně i pracuje, a já půjdu nastoupit do práce a hned na neschopenku. pak bychom pobírali , manželovu výplatu, moji neschopenku a ještě i RP do října. máte to některá takhle nebo jste už po tom pátraly..

kathy.skal
17. črc 2014

no a tak když je to tvůj kamarád, neumožnil by ti pracovat z domu..nebo jen částečně? Mě osobně by přišlo škoda trápit se na nemocenský, když můžu pracovat.. vždyť i v tom listopadu budeš "teprve" v pátém měsíci, a to se ještě běžně pracuje.

elllenka
17. črc 2014

@arrowka : u stejného zaměstnavatele pracovat může, ale nesmí na stejné pozici, mateřskou také vyplácí stát

somalicats
17. črc 2014

@elllenka To, co píšeš, platí pro peněžitou pomoc v mateřství, tedy tu regulérní "mateřskou". Pokud jsi už na rodičovské dovolené, můžeš pracovat na stejné pozici. Ten rozdíl je dán tím, že dávka PPM je vyplácena sociálkou v rámci nemocenského pojištění, které se vztahuje ke konkrétní pracovní smlouvě. Tudíž z té smlouvy nemůžeš čerpat dávku a zároveň na ni pracovat. Rodičovský příspěvek se k žádné pracovní smlouvě neváže, vyplácí ho úřad práce a pracovat tak můžeš na jakoukoli smlouvu, tedy i na tu původní. Pokud Ti někdo v práci tvrdil něco jiného, tak to není pravda.

denyzuza06
17. črc 2014

@arrowka nepročítala jsem všechno, ale rodičak na manžela převest samozřejmě můžeš a v žádnem pripade se na jeho prac postu nic měnit nemusí protože to není mateřská ale rodičak. může v klidu pobírat rodičáka chodit do práce, já to tak dělala přes dva roky (měla jsem čtyřletej a do prace nastupila před druhým rokem malé). Jak by to bylo s nemocenskou a rodicakem naraz si nedovedu predstavit protoze dlouhodobou nemocenskou plati stat a rodicak taky, netusim zda je to mozne. Udělala bych to tak jak to máš vymyšleno, rodicak na otce a jit na neschopenku...ted ajá myslela že ja vsechno kalkuluju apřepocitavam a planuju,a le tohle by mne nenapadlo smekam

denyzuza06
17. črc 2014

@arrowka omlouvám se předchozí příspěvek mě být adresován samozřejmě @alt

alt
autor
17. črc 2014

@kathy.skal z domu určitě ne, dělám na poště za přepážkou, obě dvě těhu jsem měla rizikový z důvodu vysokého tlaku, s 1ním 2 měsíce v nemocnici a s druhou už od 8tt raděj doma v klidu a docházela jsem ambulantně na kontroly na interní, jinak já bych klidně pracovala, ale kvůli tomu tlaku co mívám jen v těhu to prostě asi nepůjde.. a navíc asi mě v práci nabudou chtít jen na 3měsíce, to si myslím že mě spíš raděj odkývají tu neschopenku. Můj šéf je strašná drbna takže jsem mu to ještě ani neřekla jak se situace má.. on už si plánuje jak se mu do kolektivu v listopadě vracím 😀

pkolin
27. črc 2014

Převod na manžela rozdně je možný a on může dál pracovat, ty můžeš nastoupit do práce a hned na nemocenskou, ale to by ti to musel zaměstnavatel umožnit a pokud jsi mu oznámila, že budeš doma 3 roky, tak tě nejspíš dříve nevezme jen pro to, aby ti hned platil nemocenskou, to byl upřímně naprostý blázen!!! A u takového kolosu, jako je Česká pošta, to určitě každá personální hned sdělí, že takto ne... já bych si nechala přepočítat rodičák do doby, než budeš moci nastoupit na novou mateřskou... jiná varianta ti asi bohužel nevyjde... Jo a u nemocenský musíš mít odpracováno něco přes 200 dní, nevím to jistě, abys na ní měla nárok, jen nevím, zda se do té doby počítá i doma, co jsi teď na RD, nebo se ty dny počítají z doby, kdy jsi chodila do práce před poslední RD...

milatka
28. črc 2014

Vzhledem k tomu,že zaměstnavatel ti platí prvních 21 dnů nemocenské,tak si myslím,že pokud bude s tvým stavem obeznámen,tak tě dřive do prace nepřijme.Můžeš ještě o svém stavu pomlčet,ale myslím,že v tom případě se bude s tebou chtít dříve či později rozloučit. Nevím,jak to máte v okolí s prací 😕 . Jednej jak myslíš za vhodné 🙂 .
Jinak na nemocenskou bys asi měla mít nárok,pokud máš platnou smlouvu na dobu neurčitou,počitá se z doby před RD.

xpila
28. črc 2014

@milatka Zaměstnavatel od nového roku platí pouze dva týdny a nemocenská nemá nic společného se smlouvou na dobu neurčitou...

evab.
28. črc 2014

Sestra to pŕesně takto udělala, byla na rd, když otěhotněla, nechala si napsat neschopenku a na rd nastoupil manžel. Akorár ona neměla dítě ještě ve školce a manžel je osvč. Řikala mi ať to tak udèlam taky, že prý nevadí, že manžel chodí do zam.

milatka
28. črc 2014

@xpila Díky,pro mě nová informace.Jsem už příliž dlouho doma 🙂 .

j.a.n.i
28. črc 2014

@xpila To sice ano, ale i tak by byl blázen kdyby na něco takového přistupoval, protože krom toho, že zaplatí ze svého 14 dní nemocenské, tak riskuje otravování od OSSZ, neb je to dost okatě účelové, co si budeme povídat, že.

xpila
29. črc 2014

@j.a.n.i To každopádně, hlavně pochybuju, že by na to nějaký zaměstnavatel vůbec přistoupil.