Přišel už vám rodičák teď v únoru?

luciana43
12. únor 2013

Ahojky, přišel už vám rodičák? dnes je 12.2. a na účtě stále nic a to nemám ani Skartu.... Děkuji L

mafeska
13. únor 2013

pořád nic ☹

mapurka
13. únor 2013

taky nic 😔

bettypraha
13. únor 2013

Mě taky ještě nepřišel, Skartu nemám a minulý měsíc přišel už 11.1 😒

paklicek
13. únor 2013

Taky mi ještě nepřišel - Olomouc. Vždycky chodil pravidelně 11. v měsíci.

ellizabethka
13. únor 2013

Je tu někdo okolí Uhersky Brod?
Nám stále nepřišel..Čekáme i na porodné..Myslíte si, že by to mohlo dojít všehno tento měsíc?Porodila jsem v prosinci 25.12.2012 a peníze námještě nedošli..

remanova
13. únor 2013

Mě chodí okolo 15 a ted když udělali ty S-karty tak někdy i později, jelikož si to nechávám přeposílat na svůj účet. Liberec

vlckulka
13. únor 2013

Mělník - přišel dnes

anushka111
13. únor 2013

U nás to od nového roku změnily, peníze odesílají 13 den v měsíci, mě většinou dorazí až 15

andreaskod
13. únor 2013

Tak ke změně výplatního termínu skutečně došlo k 1.1. tohoto roku. Bylo zřízeno tzv. jedno inkasní místo státní pokladny v Praze a ta vyplácí peníze podle toho jak jsou uvolněny počítačově na jednotlivých kontaktních místech ÚP a také podle toho jak mají k dispozici peníze v té státní pokladně. To byl ten problém v lednu, propustili vězně a většině musel být vyplacen příspěvek na počátky živobytí na svobodě.
Takže první možný výplatní termín na kontaktech je vždy 10. v měsíci, pokud připadne na víkend, tak až následný pracovní den. To jsou, ale jen počítačově uvolněné peníze, teď záleží na státní pokladně, kdy peníze uvolní. Kdo nemá vyřízenou Skartu, tak mu peníze přímo putují na účet. Ten kdo má Skartu, tak mu peníze nejdříve putují na účet Skarty, tj. spořka a potom teprve na jednotlivé účty. To je další zdržení. Ty co dostaly peníze před 10. můžou být rády, protože jejich pobočky ÚP udělaly z nějakých důvodů výplaty dříve a určitě to nebude další měsíce. Pokud to ministerstvo zase nezmění.
Posunutí výplatního termínu je kvůli profesionalizaci pěstounů, které vyplácené dávky odměna pěstouna mají jako mzdu a musí se za ně odvádět sociální a zdravotní. A to, že peníze se vyplácí do konce následujícího měsíce po měsíci za který náleží, je podle zákona o státní sociální podpoře. Ale to tam bylo už od prvopočátku tj. rok 1996, pracovníci na pobočkách termín, kdy máte peníze na účtu skutečně nijak neovlivní. Samozřejmě pokud udělají výplatu na kontaktě, tak jak je stanovena. Co předešlý ministr "rozdrbal", to už snad nikdo nedá do pořádku.
Tak já mám peníze přeposílané přes Skartu a na účtě je mám až dnes.

nlenka
13. únor 2013

okres Mladá Boleslav, přišel už v pondělí

handm
13. únor 2013

Mě přijde SNAD příští měsíc, ale pro Olomouc zde-.... http://ekonomika.idnes.cz/databaze-ministerstva...

lenulinka22
13. únor 2013

Holky Ostrava a okolí máte už rodičák?nemám ani s kartu a peníze stále na účtě nemám ☹

michaela2310
13. únor 2013

okres Příbram, přišel už v pondělí

petrusew
13. únor 2013

Mám Skartu a co ji mám, tak je v tom neskutečný bor.del!Co je mi po tom, že spořka má technické problémy???Lidi čekají na dávky, nemají peníze na jídlo ani jiné platby a oni jen, o problému víme? No to si snad dělají srandu, ne?! @handm

kitinka76
13. únor 2013

Holky klid!! Podle informací od kamošky co je na rodičáku se termín výplat přesunul až na 15-tého ☹

gabriela_85
14. únor 2013

myslim že se žádnej termín neposunul ani nesjednotil, snad tu čteme že to ma každej jinak, někdo od minulého týdne, takže nemůže být výplatní den 10tého...jinak k otázce - ne, nepřišel

zanet2009
14. únor 2013

Mi od prosince chodí až kolem 15 a to mi chodil 4.-5.

jankadudova
14. únor 2013

Ne! Praha 4...

zuzik22
14. únor 2013

Ne!!! Roudnice nad Labem

pavlanatlinka
14. únor 2013

také NE!! už sem naštvaná.. Liberec

beruska1989
14. únor 2013

Benešov taky nic!

janicka1984
14. únor 2013

Děčín: ne 😖 Mám Skartu, tak si asi ještě počkám 😝

lena27
14. únor 2013

ne, minulý měsíc až 15

michalkax
14. únor 2013

Prostějov přes S kartu, RP přišel včera, mám Čes spořitelnu

copa
14. únor 2013

Benešov - Skartu nemám, odmítla jsem jí, sice mě při odmítnutí zarazila věta v jejich "formuláři" - odmítnutím Skarty jste znemožnila ÚP výplatu dávek... ale rodičák včera dorazil 😉 😀 huráááá

pe3cka
14. únor 2013

Třinec - ještě nedorazil...

kacii
14. únor 2013

Hodonin a dosel pred dvema dny...ale myslim mi to vyplaci Brno, protoze jsem tam pracovala...S kartu si mam vyzvedavat a jeste jsem nevyzvedla...

veruska007
14. únor 2013

Brno - dorazil pred dvema dny! Kartu jsem vyzvedla, ale neaktivovala, penize chodi na ucet.

priorita
14. únor 2013

Kolín - dorazil 12/2 (přes Skartu)

mnaulink
14. únor 2013

Pardubice-ne