Přivýdělek při mateřské. Kdo platí odvody?

fish
23. led 2009

🙂 🙂 Maminky, které jste na MD a přivyděláváte si, jaké máte odtahy ze mzdy? Platíte třeba zdravotní a sociální pojištění? Od 1.2. nastupuji na zkrácený úvazek na své místo, kde jsem pracovala před MD, poptala jsem se na všechno, ale tohle mne napadlo až po cestě domů, jestli se platí zdravotní. a soc. pojištění, když už ho za mne platí stát.V těchto věcech se nevyznám. Poradíte? 😉 😉

anta
23. led 2009

Ahoj Fish, asi trochu odbočím, ale že jsi se mezi námi dlouho neukázala, co? 😉 (viz Drobečci z třetího trimestu a Many team) 😀 😀 😉

e.k.t
23. led 2009

fish sociální a zdravotní ti budou strhávat ze mzdy jako kdybys na RD nebyla, strhávali mi i jako z dovolené, kterou mi propláceli 😉

sunny83
4. bře 2011

Ahoj, obnovuju téma a potřebuji se zeptat, snad mi někdo poradí. Jsem členem Společenství vlastníků jednotek našeho bytového domu. V této souvislosti budeme dostávat jednorázovou odměnu za rok, u mě se jedná o 3000 Kč. Za Společenství jsme podepsali papír "Hromadné oznámení zaměstnavatele" (zaměstnavatel je Společenství vlastníků jednotek) a firma, která se nám stará o účetnictví, zanese nebo už zanesla tento papír na zdravotní pojištovnu. Já ale nastupuji 8.4.2011 na mateřskou dovolenou a uvědomila jsem si, že asi nemůžu mít žádný přivýdělek. Prosím jak to je? Díky moc.

vally.
4. bře 2011

sunny83 : Skus zavolat třeba na socialku tam ti poradí, a co se týče přivýdělku při MD ten být může jen dítě nesmí být ve školce nebo jeslích . Já myslím, že by v tom problém být nemusel .

sunny83
4. bře 2011

Díky. Zkusím se zeptat na finančáku nebo sociálce.

vojtisek2007
4. bře 2011

@sunny83 pokud se odměna vztahuje k předešlému roku nebo čtvrtletí neměl by to být problém - stejně tak může maminka na mateřské dostat z práce odměnu za projekt, na kterém pracovala už před mateřskou, ale dokončen byl až dýl.....

anetinka1593
Odpověď byla odstraněná
Zobraz