Prodloužení rodičáku, jaké jsou podmínky?

arutha
8. bře 2013

ahoj holky, přes přítele jsem si zvolila rodičák na 2 roky a letos 1.9. mi končí. Ovšem chceme hned zase otěhotnět, tak se chci zeptat jestli někdo nevíte jak je to s prodloužením rodičáku do 3 let dítěte? jaké jsou podmínky a co musím splňovat, nejlépe i jaké vyřídit formuláře 🙂

Moc děkuju všem za radu 🙂)

monik1
8. bře 2013

Taky jsem si prodlužovala rodičák, nejdříve jsem si zvolila dva roky a pak jsem chtěla zůstat doma déle, tak jsem loni v létě šla na sociálku (tam, kde jsem původně vyřizovala dvouletý rodičák). Paní mi z částky 220tisíc odečetla kolik peněz mi už dali a zbytek peněz - to bylo nějakých 60tisíc, jsem si mohla rozvrhnout na kolik měsíců jsem chtěla. (může se to měnit každé tři měsíce). Všechny formuláře vyplníš na místě na té sociálce, už si přesně nepamatuju kolik toho bylo - možná fakt jen jeden formulář, kde si napíšeš tu nižší částku, nic složitého.

arutha
autor
8. bře 2013

aha moc děkuju tak to je super 🙂

l.u.c.i.e
8. bře 2013

Pokud otěhotníš, tak si přece nemusíš prodlužovat rodičák, ale po jeho skončení jít na nemocenskou a pak rovnou na mateřskou, ne?

arutha
autor
8. bře 2013

já na mateřskou nemám nárok, od roku 2009 jsem v kuse na rodičáku, rodičák na 2 roky jsme udělali přes přítele

l.u.c.i.e
8. bře 2013

@arutha, aha, tak to jsem nevěla. V tom případě to udělej tak, jak psala monik1.