Prodloužení rodičovské, můžu požádat o snížení částky?

vladla
25. srp 2013

Mám tříletý rodičák 7.600 Kč a ráda bych si rodičovskou prodloužila na čtyři roky...
Můžu na úřadě zažádat,aby mi teď snížili výplatní částku a rozdělili mi jí i do toho čtvrtého roku??
Vím,že čtvrtý rok můžu zůstat doma,ale nic bych nepobírala.
Děkuji

trija
25. srp 2013

jj, podle mě to jde,musí se zažádat o změnu rodičovské na novou variantu a ta se pak dá měnit co tři měsíce. nebudou se tě ptát na kolik let to chceš,ale kolik měsíčně. Já mám taky starou variantu, dcera má dva roky a dva měsíce, tenkrát jsem se ptala jak to bude když budu mít druhé a řekli, že kdybych věděla, že porodím dříve než bude mít dcera tři, tak ať přijdu a změníme to.

tkanicka
25. srp 2013

určitě to změnit jde, teď jsem zjišťovala,jak by to bylo možné. Pokud bys vše vyčerpala, tak si musíš navíc platit zdravotní pojištění, tomu lze zabránit, tak že budeš pobírat měsíčně alespoň minimální částku, která je 50 Kč. -Takže alespoň takhle rozložit tu poslední částku.

lucieandrlova
25. srp 2013

Jde to. V dubnu jsem podobně žádala. Měla jsem pobírání na 2 roky a chtěla do 4 let věku dítěte. Podívala se, kolik mi zbývá peněz z 220000 Kč a rozpočítala to na další měsíce až do 4 let. Vyplnila jsem jen změnu v dávkách. A řekla mi, že kdybych třeba otěhotněla, ať přijdu a zase to změníme.