Prodloužení rodičovské ze 3 na 4 roky po vyčerpání peněz

pepibubu
8. led 2013

Ahoj, doufám že k tomu nebude muset dojít, ale v případě, že bych a) nesehnala práci nebo b)nevzali mi Martina do školky, je možné si prodloužit rodičovskou o další rok? je mi jasný že by to bylo bez peněz, ale aspoň kvůli pojištění?

m_m_m
24. únor 2016

Ahoj,chtěla bych moc poprosit o radu. V prosinci mi konci dvouleta rodicovska,ale radi bychom na jare miminko. Praci jsem mela na dobu urcitou a ta doba uz uplynula. Vic jak pred 180dny. Jak jsem pochopila,na dalsi materskou narok nemam a musela bych rovnou na rodicovskou. Bylo by pro me financne lepsi jit po tech dvou letech na pracak a cekat,az zase porodim a dostavat podporu nebo si rodicovskou protahnout az do porodu (nevim,jestli tam je min.castka mesicne,treba i 500kc). Co je pak lepsi pro vypocet duchodu-byt na rodicovske nebo na pracaku. Pokud by nebyl velky rozdil,tak by asi bylo lepsi brat tu podporu? Diky.moc za rady

j.a.n.i
25. únor 2016

@m_m_m Pokud partner pracuje a splní podmínky pro mateřskou, tak je výhodnější jít na UP, pokud ne, tak bys z UP nemohla volit výši dalšího rodičáku, takže tam by bylo výhodnější protáhnout rodičák, aby ti vyšel až do porodu. S pohledu důchodu je to úplně fuk.

lucka662006
25. únor 2016

@j.a.n.i dobry den, a pokud mam RP rozlozen do 4 let, a budu na neplac. volnu, tak soc a zdrav hradi i nadale stat? (nebo ja ci zamestnavatel?) Dekuji.

j.a.n.i
25. únor 2016

@lucka662006 Stále stát a dítko může bez omezení do školky.

m_m_m
25. únor 2016

@j.a.n.i Děkuji moc! Manžel podmínky splňuje...

lucka662006
26. únor 2016

@j.a.n.i děkuji, to pro mě byla asi nejlepší varianta